Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
05 EKİM Çarşamba 20:39

'ZAĞPA YOLU' GÜNDEMDE

Şebinkarahisar ve Çamoluk İlçeleri arasındaki bağlantı yolunu sağlayan ve ilçede ‘Zağpa Yolu’ olarak bilinen yolun yeniden gündeme getirildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-09-2022 13:22   Güncelleme : 23-09-2022 13:24
'ZAĞPA YOLU' GÜNDEMDE

Giresun İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Şahin’i makamında ziyaret eden Şebinkarahisar ve Çamoluk heyeti, iki ilçe arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak olan Zağpa yolu hakkında görüşme yapıldı.

AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar konuyla ilgili yaptığı paylaşımda Giresun’da yapılan bir dizi ziyaret sonrası, Şebinkarahisar ve Çamoluk ilçeleri arasındaki ulaşımı daha kısa hale getirecek yol güzergahında çalışmaların Ekim ayında başlayacağını bildirdi.

Okuyar, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “İl Başkanımız Kenan Tatlı, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Karaca, İl Genel Meclis Başkanımız Ahmet Şahin, Şebinkarahisar Belediye Başkanımız Ömer Şentürk, Çamoluk ilçe Başkanımız Davut Çukuryurt, Ocaktaşı ve Gürçalı muhtarlarımızla Şebinkarahisar-Çamoluk ilçelerini bir birine daha kısa mesafede bağlayacak güzergah ile ilgili bir araya geldik." dedi.

"EKİM AYI BAŞINDA BAŞLIYORUZ"

Çalışmaların Ekim ayında başlanacağını aktaran Okuyar,  "Mevcut Ocaktaşı ve Gürçalı köyleri arasındaki kesimde iyileştirme ve satıh kaplama çalışması yaparak, her türlü birlikteliği olan bu iki ilçemizi mesafe olarak daha da yakınlaştırarak bu bağlarımızı daha da güçlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR