Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 05:03

YÜKSEKOKULLARDA KAYIT ORANI YÜZDE 82 OLDU

YKS 2022'de yerleştirme rekoru kıran Şebinkarahisar'daki 3 meslek yüksekokulumuzda kayıt yaptıran öğrenci de memnun edici seviyede.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-09-2022 13:32
YÜKSEKOKULLARDA KAYIT ORANI YÜZDE 82 OLDU

549 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI

İlk yerleştirme sonuçlarına göre kontenjanların yüzde 100’ü dolarken, kayıt yaptıran öğrenci sayısı da belli oldu. ÖSYM'den alınan verile göre 666 kontenjanı da ilk yerleştirme sonuçlarında dolan Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Teknik Bilimler ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarında kayıt yaptıran öğrenci sayısı 549 ile yüzde 82 oldu. 

ÖSYM tarafından açıklanan verilere göre hiç bir bölümde yüzde 100 kayıt yapılmazken, toplamda 117 öğrenci kayıt yaptırmadı. Ancak bu oran ilçemizde önceki yıllara göre pozitif seviyede yer aldı. Ayrıca 117 kişilik boş kontenjandaki bölümlere de ek kontenjan ile 2. yerleştirme ve kayıt dönemi başlayacak.

Diğer yandan üniversite öğrencilerinin barınma  ihtiyacını karşılayan Kredi Yurtlar Kurumu'nun yurt binalarındaki doluluk oranının ise yüzde 75 olduğu bilgisi aktarıldı.

OKULDA TOPLANTI DÜZENLENDİ

Ayrıca gelecek hafta itibari ile başlayacak olan 2022-2023 eğitim yılı öncesi Şebinkarahisar yerleşkesinde  bir toplantı düzenlendi.

Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Şebinkarahisar Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürleri'nin de yer aldığı toplantıda Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk, Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Çiftçi AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar ve akademisyenler katılarak, önümüzdeki hafta başlayacak yeni eğitim yılı öncesinde okulların fiziksel eksikleri konusunda görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR