Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 04:12

YÖNETİMDE ÇOK SAYIDA ŞEBİNKARAHİSARLI BULUNAN TÜED ŞİŞLİ ŞUBESİ EMEKLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Türkiye Emekliler Derneği Şişli Şubesi Atatürk'ün emekli olduğu tarih olan ve Emekliler Günü olarak kutlanılan 30 Haziran'da Taksim Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koydu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-07-2022 12:57
YÖNETİMDE ÇOK SAYIDA ŞEBİNKARAHİSARLI BULUNAN TÜED ŞİŞLİ ŞUBESİ EMEKLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
İLGİLİ HABERLER ŞEBİNSİAD, SÖZÜNDE DURDU! ŞEBİNSİAD, SÖZÜNDE DURDU! (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Şişlİ Şube Başkanı hemşehrimiz Mustafa  Kahya, Emekliler Günü’nü kutladı.

Başkanı Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Mustafa Kahya olan ve yönetim kurulunda çok sayıda Şebinkarahisarlı ismin de yer aldığı Emekliler Derneği Şişli Şubesi 30 Haziran 1927 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün, Sivil Hayata Geçiş Yıldönümünde, Anma ve Çelenk Koyma Törenine gerçekleştirerek "Tüm emeklilerimizin 30 Haziran Emekliler Günü’nü kutluyoruz.” dedi.

Yönetim kurulu adına konuşan hemşehrimiz Sebat Aksoy ise emeklilerin yaşadığı sorunları da dile getirerek, Türkiye'nin 52 yıllık köklü Derneği olan Türkiye Emekliler Derneği için çok önemli, anlamlı bir gündür bugün. Mustafa Kemal ATATÜRK 30 Haziran 1927 yılında emekli olmuş ve sivil hayata geçmiştir. Atatürk’ün emekliler ve yaşlılar için söylemiş olduğu şu sözü, dernek binamızda hepimizin görebileceğimiz bir yerde durmaktadır. "Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır.  Mazide muktedirken, bütün kuvveti ile çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur".

“Sosyal Güvenlik evrensel bir haktır.”

Yaşam standartlarının çok altında olan emekli maaşları ile gelir ve gider arasındaki dengesizliğin kabul edilebilir bir şey olmadığını dile getiren Aksoy, "Emekliye layık görülen düşük maaşlar onları itibarsızlaştırma anlamına da gelmektedir. Yaş almış, yıpranmış olmanın getirdiği zaruri gereksinimleri de göz önünde tutularak ivedilikle yeniden düzenlemelidir. 'Sosyal güvenlik, bütün ülkeler için vazgeçilemez ve ihmal edilemez, temel bir haktır' diyoruz, yetkililer sesimizi duysunlar ve bu yanlış hesaplamadan biran önce dönsünler istiyoruz."

Aksoy, "Mustafa Kemal Atatürk için eğitim çok önemliydi, onun gibi düşünmek, yolunda yürümek bizim önceliğimiz olmuştur. Atamız; “Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder” diyordu, bizde bugünün anısına, başarılı ve maddi imkanı kısıtlı olan öğrencilere burs desteği veren, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen  Türk Eğitim Vakfına karınca kararınca bağışta bulunarak başarılı gençlerin eğitimine katkımız olsun istedik.  30 Haziran Emekliler Günü kutlu olsun diyoruz,  Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygıyla ve sevgiyle eğiliyoruz." dedi.

Törene Derneğin Şebinkarahisarlı yönetim kurulu üyelerinden Başkan Mustafa Kahya, İdari Sekreter Orhan Üstündağ, Teşkilatlandırma Sekreteri Sebat Aksoy, Eğitim Sekreteri İlhan Hoş , Mali işler Sekreteri Selaattin İldam, Dernek Sekreteri Yeliz Kahya, Şube Başkanları üyeler ve emekli vatandaşlar katıldı.

Admin

ETİKETLER: Türkiye Emekliler Derneği Atatürk'ün emekli olduğu tarih Emekliler Günü Taksim Meydanı Atatürk Anıtı (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); YORUMLAR #comments .nav-link.active { color: #ffffff; background-color: #3f51b5 !important; border-color: none !important; } #comments .nav-tabs .nav-link { margin-bottom: -1px; background: 0 0; border: 1px solid transparent; border-top-left-radius: 0px !important; border-top-right-radius: 0px !important; } Website Yorumları Name Email Comment function comment_module(){ $(".comment_action .replay").click(function () { $("#replay_form").remove() var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var commentname = $('a',this).attr("data-comment-name"); console.log(commentname) var replay_form_template = ''+ ''+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Name'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Email'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Comment'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''; $(this).closest(".comment_action").after(replay_form_template) grecaptcha.render('captcha_container', { 'sitekey': '6LdO358gAAAAAAE-i6qPQ7J1znMhpQ-4u96XoshR' }); }) $(".comment_action .report").click(function () { var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var request = $.ajax({ url: "https://web.archive.org/web/20220715215009/https://www.yenisebinkarahisar.net/theme/veni/reportCommnet.php", method: "POST", data: { commentid : commentid }, dataType: "HTML" }); request.done(function( response ) { console.log(response) }) request.fail(function( jqXHR, textStatus ) { }); }) } ÇOK OKUNANLAR Bugün Bu Hafta Bu Ay

'BAŞIBOŞ İNEKLERE EL KONULACAK'

Akşener ve Davutoğlu Giresun’a Geliyor

SAADET PARTİSİ'NDE İLYAS YILMAZ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

ŞEBİNKARAHİSAR'DA KORKUTAN KORONA KIRMIZISI

ŞEBİNKARAHİSAR'DAN AVRUPA'YA RUŞEN AYDENİZ'İN SANAT YOLCULUĞU

TAZİYE EVİNDE HIRSIZLIK

14 KİŞİ MANTARDAN ZEHİRLENDİ

İSTANBUL YOLUNDA HIZ İHLAL TESPİT SİSTEMLERİ FAAL HALE GETİRİLDİ

BAŞKAN GENÇ'TEN ÖRNEK DAVRANIŞ

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI AHMET KAPLAN GÖREVİNİ BİNNAZ KILIÇ’A DEVRETTİ

DURUŞMAYA GİDERKEN TRAFİK KAZASI GEÇİREN GENÇ AVUKAT HAYATINI KAYBETTİ

GİRESUN OTOBÜSÜ TOSYA’DA KAZA YAPTI: 2 ÖLÜ

GİRESUNSPOR'UN 'SAHİL ŞERİTLİ FORMASI' GÜNEY İLÇELERDEN TEPKİ ÇEKTİ!

VEFAT HABERİ

KAMYON ŞARAMPOLE DEVRİLDİ, 1 KİŞİ ÖLDÜ, 3 ÇOCUK YARALANDI

window.onload = function() { comment_module() }; Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi

Yeni Şebinkarahisar

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır. Sistem : Haber Yazılımı (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://web.archive.org/web/20220715215009/https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(88822622, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true }); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41037980-3'); SON DAKİKA BAĞLAR FESTİVALLE BULUŞTU ŞEBİNSİAD, SÖZÜNDE DURDU! ŞEBİNSİAD, SÖZÜNDE DURDU! ŞEBİNKARAHİSAR'DA KORKUTAN KORONA KIRMIZISI ŞEBİNKARAHİSAR'DAN AVRUPA'YA RUŞEN AYDENİZ'İN SANAT YOLCULUĞU 'BAŞIBOŞ İNEKLERE EL KONULACAK' Sağlık Müdürü Bulut’dan “Covid-19” Uyarısı Valilik'ten şüpheli mantarları tüketmeyin uyarısı Akşener ve Davutoğlu Giresun’a Geliyor SAADET PARTİSİ'NDE İLYAS YILMAZ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ get_weather() get_currency() $(document).ready(function(e) { $(".new_window").attr("target","_blank"); }); $(".after-load").show(); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-156151218-1'); ×
Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR