Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:21

Yeniyolspor Başkanı Naim Demir'den 2 Farklı Açıklama! Sözlü Olarak Özür Diledi Ama...

Yeniyolspor Başkanı Naim Demir, önce Şebinkarahisarlı bütün taraftarların saldırdığını  ardından ise Şebinkarahisar Belediyespor camiasının  dostları olduklarını açıkladı. Demir, Şebinkarahisar Belediyespor Başkanı Bayram Karaman'ı da arayarak özür diledi, ancak açıklamasında Şebinkarahisar halkından özür dilemek yerine üzüntü duyduklarını söyledi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2023 13:32
Yeniyolspor Başkanı Naim Demir'den 2 Farklı Açıklama! Sözlü Olarak Özür Diledi Ama...

Şebinkarahisar Belediyespor -  Yeniyolspor arasında geçen hafta oynanan müsabakanın son dakikalarında çıkan olayda 1 taraftarı darp eden Yeniyolspor Kulüp Başkanı Naim Demir, ilk olarak haberlerin asılsız olduğunu içeren bir açıklama yaparak tüm Giresun basınına servis etti. Demir, bu açıklamaların ardından ikinci bir açıklama yayınlayarak üzüntülerini dile getirdi.

DEMİR, KARAMAN'LA TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Yeniyolspor Başkanı Naim Demir, 18 Ocak Çarşamba günü açıklamanın yayınlanmasından hemen önce de Şebinkarahisar Belediyespor Başkanı Bayram Karaman'ı cep telefonuyla arayarak özür diledi. Ancak Yeniyolspor'un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada özür yerine üzüntülerini aktardı.

Gazetemize açıklamalarda bulunan Karaman, "18 Ocak Çarşamba günü akşam saatlerinde Şebinkarahisar Belediyespor yönetim kurulunun bazı yöneticileri ile İstanbul'da yaşanan olaylarla ilgili bir toplantı gerçekleştirdiğimiz sırada Yeniyolspor Başkanı Naim bey beni aradı. Yaklaşık yarım saat kendisiyle görüştük olan olaylardan dolayı Şebinkarahisar halkından ve Şebinkarahisar Belediyespor camiasından özür diledi." dedi.

 

NAİM DEMİR'İN İLK  AÇIKLAMASI

17 Ocak 2023

"Yenemeyeceklerini anlayınca..."

"Şebinkarahisarlı bütün taraftarlar bizim olduğumuz tribüne saldırıda bulunmuşlardır."

"Yeniyolspor Başkanı Naim Demir’den Kamuoyuna Duyurudur

15 Ocak Pazar Günü oynanmış olan Şebinkarahisar Belediyespor - Yeniyolspor karşılaşmasında 5 - 1 önde götürdüğümüz maçı son dakikalarında misafir tribününe kadar gelip saldırıda bulunan Şebinkarahisarlı taraftarlar olmuştur. Ben ve yönetici arkadaşlarım olayları yatıştırmaya çalışmışızdır.  Maçın bitiş düdüğü ile beraber Şebinkarahisarlı bütün taraftarlar bizim olduğumuz tribüne saldırıda bulunmuşlardır. Emniyet güçleri olayda etkisiz kalmıştır.  Kamuoyunda şahsıma ait çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.5-1 galip gelen bir takımın taraftarları ve yöneticileri hiçbir zaman saldırıda bulunmaz. Yeniyolspor'u sahada yenemeyeceklerini anlayınca üzerimize böyle bir oyun oynanmaktadır. Her ne olursa olsun bu algı operasyonlarına gelmeyecek olup bu ligi sonuna kadar götüreceğiz.

 

NAİM DEMİR'İN İKİNCİ  AÇIKLAMASI

18 Ocak 2023

"Üzüntümüzü belirtmek isterim. Şebinkarahisar kulübü dostumuz ve kardeşimizdir."

"15/01/2023 Pazar günü Şebinkarahisar ilçe stadında oynadığımız ŞEBİNKARAHİSAR-YENİYOLSPOR futbol müsabakasından sonra çıkan olaylardan dolayı ŞEBİNKARAHİSAR halkına, ŞEBİNKARAHİSAR SPOR KULÜBÜNE, Taraftarına şahsım ve camiamız adına üzüntümüzü belirtmek isterim. Sporda önemli olan dostluk ve kardeşliktir. ŞEBİNKARAHİSAR kulübü dostumuz ve kardeşimizdir."

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR