Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 ŞUBAT Pazartesi 22:49

YENİ NESİL, SİZİN ESERİNİZ OLACAK

24 Kasım Öğretmenler Günü, ilçemizde düzenlenen törenle kutlandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2022 11:35
YENİ NESİL, SİZİN ESERİNİZ OLACAK

24 Kasım Öğretmenler Günü, Şebinkarahisar'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlama etkinliği, Sait Tonbul Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonundaki program ile devam etti. Saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemlini belirten konuşmalar gerçekleştirildi. Türk Telekom Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı tiyatro sunumu katılımcılara sunulurken, mesleğe başlayan öğretmenler için yemin töreni tertip edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir, yaptığı açıklamada "Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizin ve Şebinkarahisar'daki ülkenin çeşitli yerlerinde görevini sürdüren öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.  Atatürk'e verilen 'Başöğretmen'lik unvanı biz öğretmenler için oldukça önemlidir. Biz de Atatürk'e layık bir şekilde görevimizi liyakatle yapacağımızı belirtiyorum." dedi.

Kutlama programına Şebinkarahisar Kaymakamı Alay Yazıcı, Belediye Başkanı Ömer Şentürk, Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Foto: Şebinkarahisar Kaymakamlığı

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR