Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
05 EKİM Çarşamba 22:14

Yeni başsavcı Cihat Pala, göreve başladı

Son HSK Kararnamesiyle Şebinkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Cihat Pala görevine başladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-08-2022 17:36
Yeni başsavcı Cihat Pala, göreve başladı

Yaklaşık 3  yıl boyunca Ankara Cumhuriyet Savcısı görevinde bulunan Cihat Pala, Şebinkarahisar'a atanmasının ardından Şebinkarahisar Adliye Sarayı'nda yeni görevine resmen başladı.

19 Haziran’da açıklanan Hâkimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi’nin yaz kararnamesi ile Şebinkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığına getirilen Cihat Pala, daha önce Burdur'un Gölhisar ilçesi ve Ankara'da görev yaptı.

Aslen Kelkitli olan Pala, Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2013 yılında mezun oldu. Pala, ayrıca, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Sosyoloji ve Maliye lisans bölümü bitirirken, Akdeniz Üniversitesi Kamu Hukuku bölümünden, Kastamonu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ana bilim dalında da 2 adet yüksek lisans yaptı.

20 temmuzda göreve başladıktan sonra Gazetemizin ziyaret ettiği Başsavcımız Cihat Pala, Yazı İşleri Müdürümüz Ahmet Yeles'e yaptığı açıklamalarda, Şebinkarahisar'ın şirin bir ilçe olduğunu ve insanlarının çok yardımsever olduğunu söyledi.

Aslen Kelkitli olduğunu da belirten Pala, görevi süresince 'Adalet Mülkün Temelidir' doğrultusunda en iyi şekilde hizmet verme azim ve gayretinde olacaklarını söyledi.

Pala ayrıca, önceki hafta hayatını kaybeden belediye Başkanımız Şahin Yılancı'ya da Allah'tan rahmet dileyerek tüm Şebinkarahisar halkının ve yakınlarının başı sağ olsun dileklerinde bulundu.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR