Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi
HV

VALİLİK ARAŞTIRMA BAŞLATTI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2014 16:51   Güncelleme : 31-10-2014 16:51
VALİLİK ARAŞTIRMA BAŞLATTI

Giresun Valiliği, gazetemizdeki yer alan haberlerden sonra, Trabzon`dan TIR`larla ilçemize getirilen zehirli maden atıklarıyla ilgili gerekli yerlere yazılar yazarak  araştırma yapılması için bir çalışma başlattı.

Edinilen bilgilere göre geçtiğimiz sayılarımızda  manşetten verdiğimiz, "Zehirli Atıklar Geleceğimizle Oynuyor" ve "Tırlarla Zehir Depoluyoruz" başlıklı haberlerimizden sonra konunun araştırılması ve gerekli incelemelerin başlatıldığı belirtildi.

Giresun Valiliği`nden edinilen bilgilere göre gazetemizde çıkan haberlerde, Trabzon`dan TIR`larla getirilerek ilçemizdeki sahalara boşaltılan zehir maden atıklarının ilçemize verdiği zararlarla ilgili olarak dile getirdiğimiz konular üzerine  Giresun İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü`ne talimat verildiği açıklandı. Giresun Valiliği tarafından Giresun İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü`ne gönderilen yazıyla birlikte konuyla ilgili bir çalışma başlatılarak gerekli araştırmalar yapılacağı öğrenildi.

Bilindiği gibi Trabzon`un Sürmene ilçesindeki  maden sahalarında oluşan zehirli atık maddeleri TIR`lara yükleyerek ilçemizdeki maden işletmesinin atık havuzlarına veya Tutak Dağındaki üretim için açılan tünellere doldurulduğu büyük tepki toplamıştı.

Zehirli maden atıklarının toplandığı bölgelerdeki doğal yaşama vereceği zararın yanı sıra Şebinkarahisar`a da büyük zarar verecek olan maden atıklarıyla ilgili olarak Giresun Valiliği tarafından başlatılan çalışma memnuniyletle karşılandı.

 

İşte o sayılar

AdminAdmin

YORUMLAR