Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 ŞUBAT Pazartesi 22:16

Vali, eksikliklerin en kısa sürede tamamlanmasını istedi

Vali Enver Ünlü, okul müdürlerinden okulların 12 Eylül tarihine kadar eğitim-öğretine hazır hale getirilmesini istedi.

BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 06-09-2022 12:29
Vali, eksikliklerin en kısa sürede tamamlanmasını istedi

Vali Enver Ünlü, okul müdürlerinden okulların 12 Eylül tarihine kadar eğitim-öğretine hazır hale getirilmesini istedi.

Giresun’da, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Merkez İlçe Eğitim Kurumu Müdürleri Toplantısı Vali Enver Ünlü ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu başkanlığında yapıldı. Öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapan Vali Ünlü,  tüm branşlardaki öğretmen değişimlerinin, okulların açılacağı tarih olan 12 Eylül Pazartesi günündün önce tamamlanmasını, yeni eğitim öğretim yılına okulların fiziki açıdan da tam olarak hazır olmasını varsa eksikliklerin de en kısa sürede giderilmesi yönünde talimat verdi.

Vali Ünlü, okul aile birliklerinin önemine vurgu yaparak aile ziyaretlerinin ve veli toplantılarının önemine değindi. Öğretmenlerin yapacakları zümre toplantılarının çok değerli olduğu belirten Ünlü, öğretmenler arasındaki iş birliğinin gerekliliğinden bahsetti.

Kurum önlerine kadar doğalgaz hattı gelmiş okullarda, doğalgaz dönüşümünün, mutlaka tamamlanmasını isteyen Vali Ünlü, Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okulların, fiziki durumlarının iyileştirilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini, tüm okulların kütüphanesinin mevcut olduğunu ve kitap içeriklerinin zenginleştirildiğini belirtti. Giresun’da göreve yeni başlayacak olan öğretmenlerin oryantasyon süreci ile ilgili gerekli çalışmaların özenle yerine getirilmesine vurgu yapan Vali Ünlü, idareciler olarak her konuda öğretmenlerin yanında bulunduklarının, onlara hissettirilmesi gerektiğinin önemine değindi.

GİRESUN’UN LGS VE YKS ORTALAMASI TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE

LGS ve YKS sınavlarında Giresun ortalamasının, Türkiye ortalamasının üzerinde bulunduğunu ifade eden Vali Ünlü, sosyal etkinlikler, TEKNOFEST ve TUBİTAK proje yarışmalarında gösterilen başarılara da değinerek bu başarılardan memnuniyet duyduğunu belirtti. Yarışmalardan dolayı eğitim camiasının tüm paydaşlarına teşekkür eden Vali Ünlü, başarıların artarak devam etmesini diledi. TEKNOFEST/Samsun’un bir ayağının Giresun ilimizde yapıldığını söyleyen Sayın Valimiz, başarılı bir sınav verdiğimizi, öğretmen-öğrenci-veli katılımlarından dolayı çok memnun kalındığını, TUBİTAK, AB ve Erasmus gibi projeler ile öğrencilerimizin ufuklarını geliştirilmesi konusunda yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu söyledi. Meslek liselerinin güçlendirilerek ara eleman ihtiyacının giderilmesi yönünde ciddi adımlar atıldığını belirten Vali Ünlü, Milli Eğitim Bakanlığının bu yöndeki çalışmalarının takdire şayan olduğunu ifade etti.

“ÖĞRENCİ DEVAMSIZLIKLARINI MUTLAKA TAKİP EDİN”

Öğrenci devam-devamsızlıkların muhakkak takip edilmesi gerektiğini belirten Vali Ünlü, özel çocuklarımıza özel ilgi gösterilmesine ve aile eğitimlerinin gerekliliğine dikkat çekerek onları sosyal hayata adapte etme konusunda, faaliyetlerin ve etkinliklerin arttırılmasını söyledi. Vali Ünlü, sadece akademik başarı değil bunun yanında sosyal, sportif, sanatsal faaliyetlerle de öğrencilerin kendilerini ifade etme becerilerini geliştirmesi gerektiğini, iyi bir öğrenci olmanın yanında iyi bir birey olmanın da çok önemli olduğunu, özellikle dezavantajlı öğrencilerin muhakkak bu tür faaliyetlerin içerisinde yer alması gerektiğini ifade ederek bu tür faaliyetlerle okullarda disiplin sorunlarının asgari düzeye indirilebileceğini belirtti.

OKUL SERVİSLERİ DENETLENECEK

Tüm resmi ve özel okul servis araçlarının denetlenmesi isteyen Vali Ünlü, araç içerisinde taşınan öğrenciden ve hizmeti yürüten servis şoförü ile rehber personellerden okul müdürlüğünün muhakkak bilgisi olması gerektiğini ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından servis çalışanlarına gerekli eğitimlerin verilmesinin öneminden bahsetti. Vali Ünlü, son olarak yeni eğitim öğretim yılının; Giresun’a, ülkemize ve tüm insanlığa fayda getirmesini dileyerek tüm eğitim paydaşlarına önce sağlık sonra da başarı ve huzur dileğinde bulundu.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR