Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 04:13

UZUNALİOĞLU, "AÇTIK DEDİĞİNİZ EĞRİBEL TÜNELİNİ BİTİREMEDİNİZ"

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu ile AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı arasındaki hizmet polemiği sürüyor.

SİYASET
Giriş Tarihi : 26-08-2022 16:30
UZUNALİOĞLU,

CHP İl Başkanı Uzunalioğlu’nun “Giresun, AKP ikti-darında üvey evlat muamelesi görmektedir” açıklamasına “AK Parti iktidarında Giresun’a yapılan yatırımlar ve hizmetler saymakla bitmez” açıklamasıyla yanıt veren AK Parti İl Başkanı Tatlı’ya Uzunalioğlu’nda yanıt geldi. 

Uzunalioğlu, AKP iktidarında Giresun’un üvey evlat muamelesi gördüğünü yineleyerek, “Sayın Tatlı soruyorum size, bu hizmetleri Gire-sun’a özel yapılmış gibi göstermeye çalışmanız yapamadıklarınızın ezikliğinden mi? Siz sadece Giresun’a özel ne yaptınız? Açtık dediğiniz Eğribel tünelini bitiremediniz. Halen kapalı olduğundan umarım haberiniz vardır” diye seslendi.

CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu yaptığı yazılı açıklamada “Görüyoruz ki yapamadıkları hizmetleri hatırlatınca Sayın Kenan Tatlı’nın ayarı bozulmuş. Zira değişen dünya konjonktürü ve tüketim ihtiyaçları gereği artık her vilayete yapılması zaruri hale gelen fakat Giresun’a yapılması uzun yıllar alan havaalanı ve stadyumu, sanki sadece Giresun’a yapılmış gibi sunmaya çalışarak ve yapa-madıklarını böylece bastırmaya çalışarak komik duru-ma düşmektedir. Evet, AKP iktidarında Giresun üvey evlat muamelesi görmektedir. Diğer illerin çözülmüş olan birçok problemi Giresun’da hala çözülmeyi beklemektedir." dedi.

CHP’li Uzunalioğlu, yazılı açıklamasında şunları kaydetti;

"İlçelere bile çevre yolu yapılırken ülkede çevre yolu yapılmayan tek vilayet Giresun’dur. Bırakın çevre yolunu; millet bahçesi, dalçık projesi, kültür sitesi, dolgu alanı, otopark gibi zorunlu hizmetleri bile yıllardır yapamamışken bu ne pişkinlik böyle? Siz Giresun’a istihdam sağlayacak ne yaptınız? 2 milyon Giresunlunun sadece 450 bini Giresun’da yaşıyorken, nüfusumuzun yüzde 75’i gurbete göç etmek zorunda kalmışken siz ne anlatıyorsunuz? Bu insanlar zevkten mi göç etti sanıyorsunuz? Ekonomi iflas etmiş, işsizlik almış başını gitmiş, işsizlikten dolayı nüfusun çoğunluğu göç etmek zorunda kalmış siz hala laf peşindesiniz.”
|Ahmet Yeles

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR