Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:12

TRİBÜN TERÖRÜ! KULÜP BAŞKANI TARAFTARI DARP ETTİ!

Şebinkarahisar Belediyespor - Yeniyolspor müsabakasında çıkan tribün olaylarında bir kişi yaralandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2023 12:26   Güncelleme : 17-01-2023 12:42

Şebinkarahisar Belediyespor ile Yeniyolspor arasında oynanan Süper Amatör Küme müsabakasında konuk taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle ortalık savaş alanına döndü. Yaşanan bu üzücü olaylarda deplasman tribününde maçı izlediği öğrenilen Yeniyolspor Kulüp Başkanı Naim Demir'in darp etmesi sonucu yaralanan ve bir süre hastanede müşahede altında tutulan Siyah-Beyazlı 1 taraftar kendisinden şikayetçi oldu.

Şebinkarahisar Belediyespor'un  Yeniyolspor'u konuk ettiği Giresun Süper Amatör Küme 12. hafta müsabakasında, dakikalar 90'ı gösterirken, tribünlerde çıkan çaplı kavgalar nedeniyle ortalık karıştı. Yeniyolspor Kulüp Başkanı Naim Demir'in ve bazı yöneticilerin de aralarında olduğu bir grup taraftar 1 hemşehrimizi yaralanmasına neden oldu.

Zaman zaman gerginliklerin tekrar yükseldiği olaylarda Emniyet Güçleri ortalığı yatıştırmaya çalışırken, stada çevik kuvvet ekipleri ve destek birlik çağrıldı. Güvenlik güçleri daha sonra ev sahibi ve konuk taraftarları sakinleştirirken yaralanan hemşehrimiz de kendisini darp ettiği ifade edilen Yeniyolspor Kulüp Başkanı Naim Demir'den şikayetçi oldu.

Yaralanan taraftar da tedbir amaçlı olarak hastanede uzun bir süre hastanede müşahede altında tutuldu.

OLAYLAR NASIL GELİŞTİ!

Yeniyolspor futbol takımı skor lehine 5-1 devam ederken son dakikalarda misafir tribün önünde yaşanan pozisyonun ardından önce saha içinde futbolcular arasında ufak çaplı tartışmalar yaşanıyor. Bu olayla birlikte misafir tribününden Şebinkarahisar Belediyesporlu futbolcularımıza yönelik ağır hakaret ve küfürler ediliyor. Yeniyolspor Kulüp Başkanı Naim Demir ve bazı yöneticiler ile taraftarların de aralarında yer aldığı bu olayın ardından bölgedeki bir diğer tribünde yer alan Şebinkarahisarlı bir hemşehrimize yönelik sözlü ve fiili saldırıda bulunuluyor. Olaylarda yerde kalan 1 taraftarımız, Yeniyolspor Kulübü Başkanı Naim Demir tarafından da yerde darp ediliyor. Bu olaydan sonra ev sahibi Şebinkarahisar Belediyespor taraftarları da bu olaya karışınca ince iş çığırından çıktı.

DERS ALINMADI!

Yaşanan bu olaylar yeni tribün yapılmasıyla birlikte ev sahibi takım taraftarları maçlarını yeni tribününde seyretmeye başlarken, maçı izlemeye gelen misafir takım taraftarları da eski tribünde maçlarını izliyorlardı. Bu karşılaşmadan önce ligin 8. haftasında oynanan Şebinkarahisar Belediyespor ve Keşap Belediyespor arasında oynanan müsabakada da yine alkollü oldukları ifade edilen bazı taraftarlar nedeniyle olaylar yaşanmıştı.

GİRESUN VALİLİĞİ VE İL GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜNE ÇAĞRIMIZDIR!

TRİBÜNLERİ VE STAD ÇEVRESİNİ ALKOLDEN ARINDIRIN!

Giresun merkez olmak üzere, bazı ilçelerdeki amatör futbol maçlarında saha kenarlarında alkol kullanımının yüksek olduğu biliniyor.

Gelinen bu noktada sporda şiddetin önlenmesi amacıyla bu ve bunun gibi başka olayların yaşanmaması adına özellikle amatör futbol maçlarında tribün ve saha çevresinde alkol kullanımına müsaade edilmemesi ve müdahale edilmesi gerekmektedir.  Yıllardır süregelen bu vurdumduymazlık bugün bir yaralanmaya sebebiyet verebilir, ancak önlem alınmaz ise yarın tekrar nüksedecek olan bu ve bunun gibi olaylarda ölümle sonuçlanmayacağının garantisi yok. Bu nedenle başta Giresun Valiliği olmak üzere İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu bir an önce önlem almaya davet ediyoruz.

YÖNETİM SESSİZ!

Keşap Belediyespor müsabakasında yaşanan ilk olayda sessiz kalan Şebinkarahisar Belediyespor yönetimi, 1 taraftarımızın da yaralandığı bu son olaylarda da sessiz kalmamalı ve yaralanan taraftarımız başta olmak üzere futbolcularımızı da korumalıdır.

Yaşanan son olaylarla ilgili olarak yönetimden açıklama bekleyen taraftarlar, adli boyuta dönen bu olayın faillerinin gereken cezayı alması için takipçisi olmalıdır. Gereke deplasman maçlarında gerekse iç saha maçlarında rakip takım taraftarlarının neden olduğu olayların tekrar yaşanmaması ve gereken önlemin de alınması için girişimlerini sürdürmelidir. Şebinkarahisar Belediyespor, bu ilçenin sembolüdür, amatör branşlarda tek faal spor etkinliğidir.

Uyumayın ve sadece şampiyonlukta değil kötü günlerde de takımınıza sahip çıkın.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR