Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:27

TOGG'A ŞEBİNKARAHİSARLI İMZASI

Türkiye’de yerli sermaye ile oluşturulan otomobil markası Togg’un üretileceği Bursa Gemlik’teki tesis Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-11-2022 14:27   Güncelleme : 02-11-2022 14:34
TOGG'A ŞEBİNKARAHİSARLI İMZASI

Türkiye’de yerli sermaye ile oluşturulan otomobil markası Togg’un üretileceği Bursa Gemlik’teki tesis Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Açılışa katılan bir hemşehrimiz, TOGG'un bantta olan ve üretimi devam eden bir araca imza atması kısa zamanda sosyal medyada yayılan fotoğraflar arasına girdi.

Türkiye'nin vizyon projeleri arasında yer alan Togg'un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü'ndeki açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sürücü koltuğunda geçtiği TOGG'un ilk aracını büyük bir coşkuyla banttan indirdi.

Açılış törenine katılan, hemşehrimiz Ramazan Demir de katıldı. ŞEBİNSİAD üyesi de olan Ramazan Demir, günün anısına yerli otomobilin üzerine Şebinkarahisar’ın imzasını attığı fotoğraf sosyal medyada en çok beğenilen fotoğraflar arasında yer aldı.

Demir, törende bulunan ve TOGG'un bu günlere gelmesinde de emeği olan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Mehmet Fatih Kacır ile günün anısına resim çektirdi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR