Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi
HV

TIRLARLA ZEHİR DEPOLUYORUZ

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-10-2014 16:26   Güncelleme : 24-10-2014 16:26
TIRLARLA ZEHİR DEPOLUYORUZ

Zehirli maden atıkları yüklü TIR’lar, ilçemize gelmeye devam ediyor.
Daha önce birçok kez gazetemiz ile sivil toplum kuruluşlarının gündeme getirdiği zehirli maden atıklarının ilçemizdeki alanlara dökülmesiyle ilgili tepkilere aldırış edilmeden Trabzon`dan ilçemize getirilen TIR dolusu maden atığı ilçemize getirilmeye devam ediyor.
Trabzon`dan gelen zehir yüklü TIR’lar ilçemizden geçerek atıkları topladıkları alana götürüyor. Çok sayıda TIR atıkların toplandığı sahalara zehirleri döküyor, ardından da kepçelerle düzeltiliyor.
İlçemizdeki doğal yaşama verdiği zararın yanı sıra deprem bölgesinde olan ilçemizde olası bir depremde veya kazada zehirli maden atıklarının doğaya karışabilmesinin yanı sıra bölgedeki doğal yaşam dönüşü olmayan tehlike altına girecek.
Atıkların depolandığı alanın hemen yanında yanında bulunan doğa harikası Çağlayan Şelalesine de zarar verebilecek atıklar, hemen yanıbaşında bulunan akarsuya karışması durumunda öncelikle balıklara, akarsudan su içen hayvanlara oradan da insan hayatı üzerinde olumsuz büyük bir etki yaratabilecek.
Kendilerini beklediği tehlikenin farkında bile olmayan ilçe halkının kamuoyu oluşturarak, tepkilerini ortaya koyması bekleniyor.

AdminAdmin

YORUMLAR