Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 EKİM Perşembe 20:20

TEKNOFEST Karadeniz Rüzgârı Giresun’da!

TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmaları kapsamında Doğu Karadeniz bölgesinde yapılacak olan yarışmalarının ilki 22-24 Temmuz tarihleri arasında 4 dalda Giresun’da düzenlenecek.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-07-2022 12:30
TEKNOFEST Karadeniz Rüzgârı Giresun’da!
İLGİLİ HABERLER Barış Pınarı'nda 2 terörist etkisiz AFAD'dan 'orman' genelgesi (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

 

Dünyanın en büyük havacılık festivali olan TEKNOFEST, 2022 yılında “TEKNOFEST KARADENİZ” adı altında Karadeniz bölgesinde düzenleniyor. Teknofest Karadeniz kapsamında Giresun’da 4 dalda düzenlenecek yarışmalar bugün başlıyor.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Bu yıl TEKNOFEST Karadeniz olarak gerçekleştirilen festivalde, 40 ana yarışma 99 farklı kategoride teknoloji meraklılarıyla buluşurken Karadeniz Bölgesi'nin doğal ve tarihi güzellikleriyle dolu şehirleri de yarışmalara ev sahipliği yapıyor. 22-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması, Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması ile Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması fındığın başkenti Giresun’da yapılacak. Türkiye’nin dört bir yanından gelen, Milli Teknoloji Hamlesi'ne gönül veren TEKNOFEST gençliği Giresun’da dereceye girebilmek için mücadele edecek.

Su Altı, İnsansız Su Altı Sistemleri ile Kontrol Altında

Günümüzde sivil ve askeri uygulamalarla doğal kaynakların korunması ve incelenmesi, ülke güvenliğinin sağlanması gibi çeşitli amaçlarla yürütülen su altı araştırmaları alanında gençlerin kendilerini geliştirmesi için düzenlenen yarışmada takımlar; verilen senaryolara ilişkin görevleri başarı ile gerçekleştirecek uzaktan kumandalı ve/veya otonom görev icra edebilen su altı araçlarını, üretip  geliştirecek. Aynı zamanda su altı araçlarının üretilmesi ve geliştirilmesi konusunun ülke çapında daha geniş bir tabana yayılarak özgün araçların geliştirilmesine öncülük etmeyi de hedefleyen yarışma, insan hayatının riske atılmaması ve su altı ya da deniz çalışmalarında da maliyetlerin azaltılmasını amaçlıyor.

İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması Çotanak Spor Kompleksinde

ASELSAN yürütücülüğünde temel ve ileri seviye olmak üzere iki kategoride düzenlenen yarışmaya; 2022 yılında temel kategoride 408, ileri kategoride 197 olmak üzere toplam 605 başvuru yapıldı.  Temel kategoride 27 takım, ileri kategoride 17 takım, toplamda ise 44 takım finale kaldı. Finale kalan takımlar Giresun’da 21-24 Temmuz tarihlerinde Çotanak Spor Kompleksi'nde gerçekleşecek İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması’nda en iyisi olmak için yarışacak. Dereceye girenlere toplam 195 bin TL ödül verilecek.

Araştırma Projeleri Yarışmalarında 650 Bin TL’nin üzerinde Ödül…

Lise ve üniversite öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri, bilimsel çalışmalar yapmaya teşvik etmek, öğrencilerin çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması, Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması ve Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları TÜBİTAK yürütücülüğünde gerçekleşiyor. Bu yıl TEKNOFEST 2022 kapsamında düzenlenen yarışmaların final sergileri ve proje değerlendirmeleri de yine 22-24 Temmuz tarihleri arasında Giresun Çotanak Spor Kompleksi'nde yapılacak.

Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması final sergisine 4 kategoriden 60 projenin sahibi 134 öğrenci, Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması final sergisine 6 kategoriden 90 projenin sahibi 189 öğrenci ve Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları final sergisine ise 9 kategoriden 120 projenin sahibi 228 öğrenci olmak üzere toplam 270 projenin sahibi 551 öğrenci katılacak. 

Projelerin değerlendirmelerinde farklı üniversitelerde çalışan yaklaşık 76 akademisyen görev alacak olup yapılacak değerlendirme sonucunda; her alanda birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülleri belirlenerek Araştırma Projeleri Yarışması'nda toplamda 650 bin TL’nin üzerinde ödül dağıtılacak.

Araştırma projeleri yarışmalarında ilk üç dereceye hak kazanan öğrenciler Samsun’da 30 Ağustos – 4 Eylül 2022 tarihleri arasında TEKNOFEST 2022 kapsamında yapılacak sergiye katılacak ve bu sergilerin ardından gerçekleşecek törende ödüllerini alacaklar.

Admin

ETİKETLER: teknofest giresun solotürk gösteri şebinkarahisar karadeniz havacılık aselsan (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); YORUMLAR #comments .nav-link.active { color: #ffffff; background-color: #3f51b5 !important; border-color: none !important; } #comments .nav-tabs .nav-link { margin-bottom: -1px; background: 0 0; border: 1px solid transparent; border-top-left-radius: 0px !important; border-top-right-radius: 0px !important; } Website Yorumları Name Email Comment function comment_module(){ $(".comment_action .replay").click(function () { $("#replay_form").remove() var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var commentname = $('a',this).attr("data-comment-name"); console.log(commentname) var replay_form_template = ''+ ''+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Name'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Email'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Comment'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''; $(this).closest(".comment_action").after(replay_form_template) grecaptcha.render('captcha_container', { 'sitekey': '6LdO358gAAAAAAE-i6qPQ7J1znMhpQ-4u96XoshR' }); }) $(".comment_action .report").click(function () { var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var request = $.ajax({ url: "https://web.archive.org/web/20220722093336/https://www.yenisebinkarahisar.net/theme/veni/reportCommnet.php", method: "POST", data: { commentid : commentid }, dataType: "HTML" }); request.done(function( response ) { console.log(response) }) request.fail(function( jqXHR, textStatus ) { }); }) } ÇOK OKUNANLAR Bugün Bu Hafta Bu Ay

AFAD'dan 'orman' genelgesi

Merkez Bankası faizi 'sabit' tuttu

Bakanlık iddiaları yanıtladı: Yurt dışında arazi kiralanması söz konusu değil

Barış Pınarı'nda 2 terörist etkisiz

TEKNOFEST Karadeniz Rüzgârı Giresun’da!

ŞEBİNKARAHİSAR'IN İLK MİMARLIK OFİSİ AÇILIYOR!

'BAŞIBOŞ İNEKLERE EL KONULACAK'

GİRESUN BELEDİYESİ, ŞEBİNKARAHİSAR'DA KISA FİLM ÇEKİYOR

ŞEBİNKARAHİSAR'DA KORKUTAN KORONA KIRMIZISI

BAĞLAR FESTİVALLE BULUŞTU

GİRESUN OTOBÜSÜ TOSYA’DA KAZA YAPTI: 2 ÖLÜ

79 YAŞINDA EVLAT KATİLİ OLDU!

Şebinkarahisar’da da görev yapan emekli Polis Memuru Yener Aktaş toprağa verildi

FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

ŞEBİNKARAHİSAR'IN İLK MİMARLIK OFİSİ AÇILIYOR!

window.onload = function() { comment_module() }; Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi

Yeni Şebinkarahisar

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır. Sistem : Haber Yazılımı (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://web.archive.org/web/20220722093336/https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(88822622, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true }); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41037980-3'); SON DAKİKA TEKNOFEST Karadeniz Rüzgârı Giresun’da! Barış Pınarı'nda 2 terörist etkisiz Bakanlık iddiaları yanıtladı: Yurt dışında arazi kiralanması söz konusu değil AFAD'dan 'orman' genelgesi Merkez Bankası faizi 'sabit' tuttu MSB: Suriye'nin kuzeyinde 11 terörist etkisiz Tarımda kemirgen hasarını önleyen teknoloji Otomotiv sektöründe 'faydalı Model'de ilk sırada Dolar/TL kuru rekoru kırdı GİRESUN BELEDİYESİ, ŞEBİNKARAHİSAR'DA KISA FİLM ÇEKİYOR get_weather() get_currency() $(document).ready(function(e) { $(".new_window").attr("target","_blank"); }); $(".after-load").show(); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-156151218-1'); ×
Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR