Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 EKİM Perşembe 20:52

STK'LARDAN ANKARA ÇIKARMASI

Şebinkarahisar heyeti Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyarette Prof. Dr. Halis Aygün'le yüksekokul sorunları görüşülürken, Bilim Sanayi Teknoloji Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Mehmet Fatih Kacır’ı da ziyaret eden Şebinkarahisar heyeti, doğalgaz, ulaşım, kale restorasyonu gibi bazı başlıklarda destek istendi.

gundem
Giriş Tarihi : 05-07-2022 14:12
STK'LARDAN ANKARA ÇIKARMASI
İLGİLİ HABERLER EN UCUZ EKMEK  5 LİRA ÇATALGÖL, TURİZME KAZANDIRILIYOR (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ŞEBİNSİAD) Başkanı Müjdat Karayılan ve Ankara Şebinkarahisar Ankara Vakfı Başkanı Av. Ali Yaşar Yücel ve beraberindekiler, Belediye Meclis Üyesi Adnan Kesmez, Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. hemşehrimiz Halis Aygün ve  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Mehmet Fatih Kacır'ı makamlarında ziyaret etti.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); ÖSYM Başkanı Halis Aygün’e yapılan ziyarette ilçemizdeki Uygulamalı Bilimler  Yüksekokul Müdürü Dr. Mustafa Cüce, Teknik Bilimler MYO Müdür Yrd. Alper Mercan ve Sosyal Bilimler MYO  Müdürü Dr. Aşkın Tekin ve ilçe ÖSYM Şebinkarahisar Koordinatörü Fatih Aygün de yer aldı.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün ev sahipliğinde yapılan toplantıda yüksekokulların dünü, bugünü ve hedefleri masaya yatırıldı. Son 5 yılda öğrenci tercihleri, kabul gören programlar ve son yıllarda öğrencilerin yoğun olarak tercih ettikleri sağlık meslek yüksekokulu ve buna bağlı programlarda yeni bölümler açılabilmesi değerlendirildi.

Bu yıl için yaklaşık 700 öğrenci kontenjanının yer aldığı tercihler sonrasında, bu yıl değişen sınav puanlama sistemiyle kontenjanların tamamına yakının dolması beklendiği vurgulandı.

Bilim Sanayi Teknoloji Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Mehmet Fatih Kacır’ı da ziyaret eden Şebinkarahisar heyeti, doğalgaz, ulaşım, kale restorasyonu gibi bazı başlıklarda destek istendi.

Yapılan ziyaretlerle ilgili Yeni Şebinkarahisar'a açıklamalarda bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, İstanbul'dan gelen STK temsilcilerimiz, yüksekokullarımızın müdürleriyle son derece verimli bir Ankara ziyareti gerçekleştirdik. ÖSYM başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Halis Aygün hocamızın bu konudaki tecrübe ve birikimleri ışığında yüksekokullarımızın gelişim süreçleri ile ilgili yeni hedefler belirledik, önümüzdeki günlerde bu bilgileri Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Yılmaz Can hocamızla da istişare edip onun da destekleri ve nihai kararlarıyla  çalışmalarımızı somutlaştıracağız. Ayrıca ülkenin son derece stratejik ve önem arz eden  bir kurumunun başında son derece başarılı bir şekilde görevini devam ettiren, ilçemiz içinde ayrıca bir guru kaynağı olan  hemşehrimiz Prof. Dr Halis Aygün’e destekleri için teşekkür ediyorum." dedi.

Ankara ziyareti kapsamında Bilim Sanayi Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır'la da görüşen Okuyar, doğalgaz sürecini Bakan Yardımcısıyla takip ettiklerini ifade ederek "Bakan yardımcımız kendisi de bu konuda sürekli Enerji Bakanlığı yetkilileri ile temas halinde 2023 yılında ilçemizin gaza kavuşacağını bir kez daha kendisiyle, STK başkanlarımızın da olduğu toplantıda teyit ettik. Yine ifade ettiğimiz gibi doğalgaz konusunda bu yıl sonuna kadar somut bir çalışma yapıp bunu halkımızla paylaşacağız. Ayrıca daha önce Belediyemiz tarafından Konuk caddesi ve eski demirci arastasını kapsayan sokak iyileştirmesi  projesinin kabul edilmesinde verdiği destek için Bakan Yardımcımıza teşekkürlerimizi sunduk."’ ifadelerini kullandı.

Admin

ETİKETLER: Şebinkarahisar Ankara haberleri prof Dr Halis Aygün yüksekokul sorunları Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Mehmet Fatih Kacır (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); YORUMLAR #comments .nav-link.active { color: #ffffff; background-color: #3f51b5 !important; border-color: none !important; } #comments .nav-tabs .nav-link { margin-bottom: -1px; background: 0 0; border: 1px solid transparent; border-top-left-radius: 0px !important; border-top-right-radius: 0px !important; } Website Yorumları Name Email Comment function comment_module(){ $(".comment_action .replay").click(function () { $("#replay_form").remove() var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var commentname = $('a',this).attr("data-comment-name"); console.log(commentname) var replay_form_template = ''+ ''+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Name'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Email'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Comment'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''; $(this).closest(".comment_action").after(replay_form_template) grecaptcha.render('captcha_container', { 'sitekey': '6LdO358gAAAAAAE-i6qPQ7J1znMhpQ-4u96XoshR' }); }) $(".comment_action .report").click(function () { var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var request = $.ajax({ url: "https://web.archive.org/web/20220705113616/https://www.yenisebinkarahisar.net/theme/veni/reportCommnet.php", method: "POST", data: { commentid : commentid }, dataType: "HTML" }); request.done(function( response ) { console.log(response) }) request.fail(function( jqXHR, textStatus ) { }); }) } ÇOK OKUNANLAR Bugün Bu Hafta Bu Ay

BOĞULMA TEHLİKESİ GEÇİREN 2 KİŞİ KURTARILDI

EMRECAN KARANCI, "HEMŞEHRİLERİMİZİN SİGORTA ÜRÜNLERİNDEN FAYDALANMASINI SAĞLAYACAĞIZ"

Ankara-İstanbul YHT hattında seyahat süresi 35 dakika kısalacak

Avusturyalı mevkidaşlarıyla görüştüler

GRÜ’NÜN ALUCRA PROJESİNE DOKAP'TAN DESTEK

79 YAŞINDA EVLAT KATİLİ OLDU!

FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

KÖYDE AYI İNEKLERE SALDIRDI

KURBANLIK YÜKLÜ KAMYONET KAZA YAPTI

Tomruk çalan kişiler tutuklandı

İstanbul'da kiracısı tarafından öldürülen hemşehrimizin cenazesi Alişar'da defnedildi

DURUŞMAYA GİDERKEN TRAFİK KAZASI GEÇİREN GENÇ AVUKAT HAYATINI KAYBETTİ

GİRESUN OTOBÜSÜ TOSYA’DA KAZA YAPTI: 2 ÖLÜ

VEFAT HABERİ

KAMYON ŞARAMPOLE DEVRİLDİ, 1 KİŞİ ÖLDÜ, 3 ÇOCUK YARALANDI

window.onload = function() { comment_module() }; Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi

Yeni Şebinkarahisar

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır. Sistem : Haber Yazılımı (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://web.archive.org/web/20220705113616/https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(88822622, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true }); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41037980-3'); SON DAKİKA STK'LARDAN ANKARA ÇIKARMASI EN UCUZ EKMEK  5 LİRA ÇATALGÖL, TURİZME KAZANDIRILIYOR ŞEBİNSİAD'TAN ANKARA VE İSTANBUL'DAKİ ŞEBİNKARAHİSAR VAKIFLARINA DESTEK “AMACIMIZ CHP’Yİ İKTİDARA TAŞIMAK VE BUNU BAŞARACAĞIZ” YARDIMLAŞMA DERNEĞİ'NİN ACI GÜNÜ GRÜ’NÜN ALUCRA PROJESİNE DOKAP'TAN DESTEK TIĞLI, "DERE ISLAH YÖNTEMLERİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ" EMRECAN KARANCI, "HEMŞEHRİLERİMİZİN SİGORTA ÜRÜNLERİNDEN FAYDALANMASINI SAĞLAYACAĞIZ" Mehmetçik orman yangınlarında rezerv güç olacak get_weather() get_currency() $(document).ready(function(e) { $(".new_window").attr("target","_blank"); }); $(".after-load").show(); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-156151218-1'); ×
Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR