Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 ŞUBAT Pazartesi 21:59

STADIMIZA KAVUŞUYORUZ!

Şebinkarahisar Belediyespor, ilçe stadında sentetik çim serme işleminin tamamlanmasıyla ilk antrenmanlarına başladı.

SPOR
Giriş Tarihi : 10-11-2022 14:12
STADIMIZA KAVUŞUYORUZ!

Şebinkarahisar İlçe Stadında başlatılan yenileme çalışmaları nedeniyle lig başlamasına rağmen uzun bir süredir antrenman yapamayan Siyah Beyazlılar, nihayet sahasına kavuştu.

Alucra ilçe stadı dahil, halı sahalarda antrenman yapmak zorunda kalan temsilcimiz, artık kendi sahasında antrenman yapacak. Işıklandırmanın da yenilenmesiyle buradaki antrenmanlara başlayan Şebinkarahisar Belediyespor, büyük bir çaresizlikten de kurtulmuş oldu.

Çileye dönüşmüştü!

Plansız, programsız yapılan ihaleyle birlikte bu sezon yeniden Süper Amatör Kümeye yükselen Şebinkarahisar Belediyespor, lig öncesi hazırlık yapamamış hatta sezon öncesi Alucra İlçe Stadını dahi kullanmak zorunda kalmıştı. Yüklenici firmanın  işi Kasım ayında bitirileceğini açıklamasıyla fikstürdeki iç saha maçları ne yazıkki deplasmana alındı. Tüm bunlarla birlikte lige dezavantajlı giren temsilcimiz umduğu puanları alamadı. 

Tribünler be soyunma odaları yapılıyor

Stat zeminindeki çalışmaların bitmesiyle tribün ve tribün altındaki soyunma odalarında çalışmalar yapılıyor. Alınan bilgilere göre tüm çalışmaların gelecek hafta bitirilecek.

İhsaniye Maçıyla Başlayacağız

Fikstürdeki değişikliklerle birlikte ilk 5 hafta programı deplasmana alınan Şebinkarahisar Belediyespor, gelecek hafta oynanması planlanan Bulancak İhsaniyespor maçıyla birlikte bu sezon iç sahadaki ilk maçını oynaması bekleniyor.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ!

İlçe halkını spor aktivitesi çatısı altında bütünleştiren, Şebinkarahisar Belediyespor’un maçlarına ev sahipliği yapan, ilçe stadında çalışmalarda sona yaklaşılırken, statta daha sonra yapılacağı ifade edilen iyileştirmelerin takipçisi olacağımızı kamu oyunun da bilgisine sunuyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan yatırımlarla birlikte ülke genelinde yaygınlaşan sentetik çim sahalara Şebinkarahisar, ilk kez 2014 yılında kavuşmuştu.

Saha Ölçüleri Küçüldü!

Toprak saha iken 105x70 metre ölçülerinde olan ancak o zamanki projeyle birlikte 90x65 metre ölçülerinde yapılan sentetik çim, son projede de 90x65 ölçülerinde yapılması beklenirken, sonradan ilave edilen kurallar gereği hakem koşu yolu için 2’şer metre daha da küçültülerek 90x61 metreye düşmüş oldu. Bu ölçülerle ilgili olarak Giresun Öncü Gazetesi’nde de kadınlar liginin dahi oynatılmadığına dikkat çekilmişti.

Sonra bu konuyla ilgili yapılan bir takım istişarelerde daha sonra ek çim konulacağı ifade edildi.

Stat zeminine ek olarak özellikle soyunma odalarının akıbeti de gündemdeki yetini koruyor. Soyunma odası projesini yapan, çizen kişi veya kurumun futbol maçlarında takımların maçlara  14 kişiyle mi katıldığı düşünülmüş bilinmez ama bu şekliyle Şebinkarahisar ilçesine yakışmadığı da ayrı bir gerçek! Keza şu anda futbol maçlarına takımlar 22 kişilik kadro ile karışıyor.

Ayrıca hakem odalarının küçük ve dar oluşu, bayan hakemlerin de zaman zaman bu tür maçlarda görev verildiği göz önüne alındığında hangi akıla göre yapıldığı bilinmiyor.

Tüm bu sorunlarla ilgili olarak projenin tesliminden sonra iyileştirmelerin olacağı verilen sözlerle, yapılan diyaloglarla beyan edilmişti.

Şimdi de Şebinkarahisar’ın daha iyi yatırımlara layık olduğunu bir kez daha yenileyerek, bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da takipçisi olacağımızı belirtiriz.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR