Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 04:02

Sıcaklıklar hafta sonu yeniden artacak

Kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren artarak mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-09-2022 13:17
Sıcaklıklar hafta sonu yeniden artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre son hafta etkisini hissettiren soğuk hava hafta sonunda bir nebze olsun artacak, ancak bu durum ilçemizde kısa süreli olacak. Yeni hafta hava sıcaklıkları tekrar düşmesi bekleniyor.

Türkiye'nin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında bugün önemli bir değişiklik olmazken, kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın gün boyunca Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatıdan kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarıldı.

Bu arada hava sıcaklıklarının yarından itibaren batı kesimlerden başlayarak artacağı, hafta sonunda mevsim normalleri üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR