Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 05:09

ŞEBİNSİAD'DAN 'BAŞARI BURSU' HAMLESİ!

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği ile işbirliği içerisinde YKS’de başarılı olan Şebinkarahisarlı öğrencilere burs verecek.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-07-2022 15:50
ŞEBİNSİAD'DAN 'BAŞARI BURSU' HAMLESİ!
İLGİLİ HABERLER Uzman ve Başöğretmenlik eğitimleri başladı Kadına yönelik şiddet eğitimlerle aşılıyor (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2022 YKS Sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ŞEBİNSİAD) Başkanı Müjdat Karayılan, yönetim kurulu kararıyla Şebinkarahisarlı başarılı öğrenciler için aldıkları burs kararını açıkladı.

AYLIK 1.000 LİRA, TOPLAMDA 9.000 LİRA

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği, 2022 YKS Sonuçlarına göre sıralamada ilk bine giren Şebinkarahisarlı üniversite öğrencilerine aylık 1.000 TL, toplamda ise 9.000 TL bursu verecek.

Başarı bursunu alacak öğrencilerin ödemelerinin ŞEBİNSİAD bütçesinden, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği'ne aktarılacağını ve ödemelerin de buradan yapılacağını belirten Başkan Karayılan, Türkiye başarı sıralamasını ilk 2 bine çekebileceklerini de söyledi.

"BAŞARI BURSU İÇİN ŞARTLAR VAR"

Burs için bir takım şartlar olduğunu aktaran Karayılan, başarı sıralamasının yanı sıra; burs alan öğrencilerin her yıl en az bir defa ŞEBİNSİAD organizasyonlarından birisine katılması gerektiğini söyledi.

Derslerin zorluluğu göz önünde bulunduğundan dolayı, öğrenciler burs almaya devam etmek için öğretim dönemini en fazla 1 sene uzatması ve öğrenimini yarıda bırakmaması gerekiyor.

"EĞİTİME ÖNEM VEREN BİR YÖNETİM KURULUMUZ VAR"

ŞEBİNSİAD Yönetim Kurulu olarak Eğitime çok önem verdiklerini ifade eden Karayılan, "İş insanlarımızın eğitimi, gelişmesi, kalitenin artırılması için çalışmalar yaparken, diğer taraftan öğrencilerimize yönelik çalışmalar yaparak onlara fırsat oluşturmaya çalışıyoruz." dedi.

"ŞEBİNSİAD’IN VERECEĞİ BURS BAŞARI BURSU OLACAK"

Eğitime yönelik çalışmalarından bir tanesinin de burs olduğunu aktaran Karayılan, "ŞEBİNSİAD’ın vereceği burs farklı olacak. Özellikle belirtmek isterim. Biz ihtiyaç bursu vermiyoruz. Biz sadece başarı bursu vereceğiz. Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğimiz üniversite öğrencilerimize ihtiyaç bursu vermekte."

"DİĞER STK'LARLA YAKIN İLİŞKİLERİMİZ OLACAK"

Karayılan, yaptığı açıklamasında "ŞEBİNSİAD Olarak başarı bursumuzu Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğimiz aracılığıyla üzerinden öğrencilerimize vereceğiz. Dernek seçiminde üstüne basa basa bunu belirtmiş, 'Şebinkarahisarlı STK’larımızla çok yakın ilişki içerisinde olacağız' diye söz vermiştik. Bu konuda Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği'miz ile dirsek temasında olacağız. Bir yerlere gelebilmemiz ve daha güçlü olabilmemiz için diğer dernekler ve vakıflarla birlikte çalışabilmemiz çok önemli. ŞEBİNSİAD ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin beraber çalışabileceğini gösteriyoruz. Bu konuda ŞEBİNSİAD olarak öncülük yapmak istiyoruz. " şeklinde konuştu.

"BİZE BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLER LAZIM"

Karayılan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Başarı bursu alan öğrencilerimiz ilerde büyük firmalarda üst yönetici olacaklarını düşündüğümüzden ŞEBİNSİAD’ın onlara ihtiyacı var, hem de onlarda Şebinkarahisar’la ilgili aidiyet olgusu oluşsun istiyoruz."

"SIRALAMAYI 2 BİNE ÇIKABİLİRİZ"

Karayılan, "Burada bir soru aklımıza gelebilir. İlk bine giren başarılı öğrencimiz olmaz ise ne olacak? Bu sorunu yönetim kurulumuzun yetki vermesiyle ilk iki bine kadar çıkartabileceğiz. İki binin üzerini düşünmedik açıkçası. Bize başarılı olan öğrenciler lazım. Biz bunu hedefliyoruz. Geçmiş dönemlerde ilk 2 bine giren öğrencilerimiz oldu. Tabi vereceğimiz burs bu sene YKS’ye giren öğrencilerimiz için geçerli olacak. Vereceğimiz bursları her sene enflasyon oranında artıracağız.”

Admin

ETİKETLER: ŞEBİNSİAD Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş Adamları Derneği müjdat karayılan eğitim burs üniversite ösym yks (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); YORUMLAR #comments .nav-link.active { color: #ffffff; background-color: #3f51b5 !important; border-color: none !important; } #comments .nav-tabs .nav-link { margin-bottom: -1px; background: 0 0; border: 1px solid transparent; border-top-left-radius: 0px !important; border-top-right-radius: 0px !important; } Website Yorumları Name Email Comment function comment_module(){ $(".comment_action .replay").click(function () { $("#replay_form").remove() var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var commentname = $('a',this).attr("data-comment-name"); console.log(commentname) var replay_form_template = ''+ ''+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Name'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Email'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Comment'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''; $(this).closest(".comment_action").after(replay_form_template) grecaptcha.render('captcha_container', { 'sitekey': '6LdO358gAAAAAAE-i6qPQ7J1znMhpQ-4u96XoshR' }); }) $(".comment_action .report").click(function () { var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var request = $.ajax({ url: "https://web.archive.org/web/20220722131237/https://www.yenisebinkarahisar.net/theme/veni/reportCommnet.php", method: "POST", data: { commentid : commentid }, dataType: "HTML" }); request.done(function( response ) { console.log(response) }) request.fail(function( jqXHR, textStatus ) { }); }) } ÇOK OKUNANLAR Bugün Bu Hafta Bu Ay

YENİ VARYANTIN BULAŞTIRICI HIZI YÜKSEK

Bakanlık iddiaları yanıtladı: Yurt dışında arazi kiralanması söz konusu değil

TEKNOFEST Karadeniz Rüzgârı Giresun’da!

Barış Pınarı'nda 2 terörist etkisiz

ALUCRA MYO'DA YENİ BÖLÜMLER ÖĞRENCİ ALACAK

ŞEBİNKARAHİSAR'IN İLK MİMARLIK OFİSİ AÇILIYOR!

GİRESUN BELEDİYESİ, ŞEBİNKARAHİSAR'DA KISA FİLM ÇEKİYOR

EMRE GÜRSOY FIRTINASI

Akşener’in, Giresun Programı Belli Oldu

MANTARDAN ZEHİRLENENLERİN 8'İ TABURCU EDİLDİ

GİRESUN OTOBÜSÜ TOSYA’DA KAZA YAPTI: 2 ÖLÜ

79 YAŞINDA EVLAT KATİLİ OLDU!

Şebinkarahisar’da da görev yapan emekli Polis Memuru Yener Aktaş toprağa verildi

FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

ŞEBİNKARAHİSAR'IN İLK MİMARLIK OFİSİ AÇILIYOR!

window.onload = function() { comment_module() }; Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi

Yeni Şebinkarahisar

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır. Sistem : Haber Yazılımı (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://web.archive.org/web/20220722131237/https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(88822622, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true }); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41037980-3'); SON DAKİKA KONTENJANLAR AÇIKLANDI: 16 PROGRAMA 668 KONTENJAN GTSO Başkanı: “Kelkit Havzasına OSB Kurulmalı” ŞEBİNSİAD'DAN 'BAŞARI BURSU' HAMLESİ! Keneye Karşı 61 Bin 450 Büyükbaş Hayvan İlaçlandı ALUCRA MYO'DA YENİ BÖLÜMLER ÖĞRENCİ ALACAK HATIRLATMA DOZU İÇİN EKİPLER OLUŞTURULACAK AKŞENER GİRESUN'DA “FINDIK 74 LİRA OLMALI” DEDİ GİRESUN İLÖZEL İDARESİ KOKU VE HASTALIKLARI ÖNLEDİ GİRESUN İLÖZEL İDARESİ KOKU VE HASTALIKLARI ÖNLEDİ YENİ VARYANTIN BULAŞTIRICI HIZI YÜKSEK get_weather() get_currency() $(document).ready(function(e) { $(".new_window").attr("target","_blank"); }); $(".after-load").show(); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-156151218-1'); ×
Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR