Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:16

Şebinkarahisar’ın İl Hakkının İadesi İçin İmza Kampanyası

Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ŞEBİNSİAD) Başkanı Müjdat Karayılan, Şebinkarahisar’ın il hakkının iadesi için kamuoyu ve farkındalık oluşturmak amacıyla sosyal medya hesaplarından imza kampanyası başlattı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 13:39   Güncelleme : 24-01-2023 14:07
Şebinkarahisar’ın İl Hakkının İadesi İçin İmza Kampanyası

Düzenlenen imza kampanyası için sosyal medya hesabından çağrıda bulunan ŞEBİNSİAD Başkanı Müjdat Karayılan, "Bildiğiniz üzere 1933 yılında çıkmış olan yasa ile geliri giderinden az olan vilayetler ilçe statüsüne düşürülmüş ve bir haksızlığa uğramışlardır. Bu vilayetlerden sadece Şebinkarahisar hariç diğer iller iade-i itibarlarını alıp tekrar vilayet olmuşken maalesef Şebinkarahisar’ımız itibarını geri alamamıştır." dedi.

Cumhuriyetin 100. yılında bu ayıbı ortadan kaldırmak için change.org üzerinden bir imza kampanyası başlattıklarını aktaran Başkan Karayılan, amaçlarının bölücülük değil 1933 yılındaki haksızlığı ortadan kaldırmak olduğunu bildirdi.

Change.org internet sitesi üzerinden düzenlenen imza kampanyasına "https://chng.it/DkBjrq2V" bağlantı linkinden ulaşılabilir. Change.org internet sitesi dünya genelinde yaygın olan  ve herkese çevresinde görmek istediği değişimi gerçekleştirebilmesi için olanak sağlayan ve hızla büyüyen küresel bağlamda dünyanın en büyük imza kampanyası projesi olarak biliniyor.

İmza Kampanyasına Katılarak Kampanyaya Destek Olmak İçin Tıklayınm

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR
Adem Alver 1 hafta önce
Şebinkarahisar in vilayetlik hakkın hak dir biz hakkımız olanı istiyoruz