Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 04:40

ŞEBİNKARAHİSAR'DA KURBAN KESİM ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

Belediye mezbahasında kurban kesim ücreti belirlenirken, kurban pazarında da kurbanlık satış yerleri belli oldu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-07-2022 09:09
ŞEBİNKARAHİSAR'DA KURBAN KESİM ÜCRETLERİ BELİRLENDİ
İLGİLİ HABERLER ATATÜRK  PARKI OTOPARK MI OLDU? KURBANLIK YÜKLÜ KAMYONET KAZA YAPTI (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Şebinkarahisar Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılamaları için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye tarafından bu yıl da hayvan satış yeri Hayvan Pazarı olarak belirlenirken, hayvan pazarında yer tahsisi yapıldı. Yaklaşık 18 küçükbaş hayvan satıcısının  satış yapacağı yerler tahsis edildi.

KÜÇÜKBAŞ 150 TL, BÜYÜKBAŞ 500-800 TL

Şebinkarahisar Belediyesi Kurban Bayramı Mezbaha Kurban Kesim Komisyon Kararına göre mezbahanede küçükbaş kurban kesim ücreti kurban başı 150 TL alınacağı öğrenildi. Büyükbaş hayvanlarda ise bu sayı kilograma göre değişkenlik gösterirken, en düşük 500 lira, en yüksek 800 lira ücret alınacak. Komisyon kararında kurban kesiminden sonra karkas ağırlığı 200 kilograma kadar 500 TL, 200-300 kilogram arası 600 TL 300-400 kilogram arası 700 TL, 400 kilogram ve üzeri ise 800 TL kesim ücreti alınacak.

Giresun Valiliği tarafından; Kurban Bayramı nedeniyle kurbanlık hayvan satış ve kesim yerlerinde uyulması gereken usul ve esaslar belirlendi.

Vali Enver Ünlü’nün onayı ile oluşturulan “Kurban Hizmetleri Komisyonu” toplanarak kurban kesimine ilişkin esas ve usulleri belirledi.

KURBANLIK HAYVANLARIN KESİM İŞLEMLERİNDE TAVAN FİYAT BELİRLENDİ

Giresun Valiliği'nden yapılan açıklamada kurban satış yerlerinde Belediye tarafından satıcılardan “Kurban Satış Yeri Taahhütnamesi” alınarak yapılan denetimlerde kurban için uygun olmayan hayvanların tespit edilmesi halinde gerekli bilgilendirmenin Belediye Başkanlığınca yapılmasına, İl Müftülüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince kurban olması uygun görülen hayvanların kimlik kartlarına “KURBANLIK UYGUNDUR” kaşesi vurulması uygulamasına devam edilecek.

SAĞLIK EKİPLERİ OLASI YARALANMALARA KARŞI HAZIR BULUNACAK

Sağlık Müdürlüğünce Kurban Bayramı boyunca kesim yerlerinde doğabilecek yaralanmalara karşı tedbir olarak sağlık ekibi oluşturulacak ve aksaklıklar yaşanmaması için azami derecede dikkat edilecek.

Güvenlik ve sağlıkla ilgili sıkıntı yaşanması halinde vatandaşlarımızın 112’yi, dini konularda ise Alo Fetva Hattı olan 190’ı aramaları gerekmektedir.

Admin

ETİKETLER: Belediye mezbahası kurban kesim ücreti kurban pazarı kurbanlık satış yerleri kurban fiyatı (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); YORUMLAR #comments .nav-link.active { color: #ffffff; background-color: #3f51b5 !important; border-color: none !important; } #comments .nav-tabs .nav-link { margin-bottom: -1px; background: 0 0; border: 1px solid transparent; border-top-left-radius: 0px !important; border-top-right-radius: 0px !important; } Website Yorumları Name Email Comment function comment_module(){ $(".comment_action .replay").click(function () { $("#replay_form").remove() var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var commentname = $('a',this).attr("data-comment-name"); console.log(commentname) var replay_form_template = ''+ ''+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Name'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Email'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Comment'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''; $(this).closest(".comment_action").after(replay_form_template) grecaptcha.render('captcha_container', { 'sitekey': '6LdO358gAAAAAAE-i6qPQ7J1znMhpQ-4u96XoshR' }); }) $(".comment_action .report").click(function () { var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var request = $.ajax({ url: "https://web.archive.org/web/20220701063827/https://www.yenisebinkarahisar.net/theme/veni/reportCommnet.php", method: "POST", data: { commentid : commentid }, dataType: "HTML" }); request.done(function( response ) { console.log(response) }) request.fail(function( jqXHR, textStatus ) { }); }) } ÇOK OKUNANLAR Bugün Bu Hafta Bu Ay

KÖYDE AYI İNEKLERE SALDIRDI

Reşadiye'de minibüs uçuruma yuvarlandı. 4 ölü, 1 yaralı

BELEDİYE YAZ ETKİNLİKLERİNİ BELİRLEDİ

YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

AMPUTE MİLLİ TAKIMI GİRESUN’DA KAMP YAPACAK

GİRESUN OTOBÜSÜ TOSYA’DA KAZA YAPTI: 2 ÖLÜ

79 YAŞINDA EVLAT KATİLİ OLDU!

Şebinkarahisar’da da görev yapan emekli Polis Memuru Yener Aktaş toprağa verildi

FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

KÖYDE AYI İNEKLERE SALDIRDI

İstanbul'da kiracısı tarafından öldürülen hemşehrimizin cenazesi Alişar'da defnedildi

DURUŞMAYA GİDERKEN TRAFİK KAZASI GEÇİREN GENÇ AVUKAT HAYATINI KAYBETTİ

GİRESUN OTOBÜSÜ TOSYA’DA KAZA YAPTI: 2 ÖLÜ

VEFAT HABERİ

KAMYON ŞARAMPOLE DEVRİLDİ, 1 KİŞİ ÖLDÜ, 3 ÇOCUK YARALANDI

window.onload = function() { comment_module() }; Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi

Yeni Şebinkarahisar

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır. Sistem : Haber Yazılımı (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://web.archive.org/web/20220701063827/https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(88822622, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true }); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41037980-3'); SON DAKİKA DUT HASADI BAŞLADI ATATÜRK  PARKI OTOPARK MI OLDU? ŞEBİNKARAHİSAR'DA KURBAN KESİM ÜCRETLERİ BELİRLENDİ KURBANLIK YÜKLÜ KAMYONET KAZA YAPTI DOĞAYA 550 KEKLİK VE SÜLÜN BIRAKILDI GİRESUN EMEKLİ ŞEHRİ! İL AFET RİSK AZALTMA PLANI UYGULAMAYA ALINDI KURBANLIK HAYVAN NAKİLLERİNİN KURALLARI BELLİ OLDU KÜMBET YAYLA ŞENLİĞİ AĞUSTOS AYINDA YAPILACAK YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI get_weather() get_currency() $(document).ready(function(e) { $(".new_window").attr("target","_blank"); }); $(".after-load").show(); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-156151218-1'); ×
Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR