Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 EKİM Perşembe 19:16

Şebinkarahisar'da çekilen "Kara Zıpka" belgeselinin gala gösterimi gerçekleştirildi

Giresun Belediyesi tarafından, çekimleri Şebinkarahisar'da yapılan 42. ve 47. Gönüllü Alaylarının kahramanlıklarının anlatıldığı "Kara Zıpka" adlı belgeselin gala gösterimi gerçekleştirildi.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 02-09-2022 14:05
Şebinkarahisar'da çekilen

Giresun Belediyesi tarafından çekimleri Şebinkarahisar'da yapılan 42. ve 47. Gönüllü Alaylarının kahramanlıklarının anlatıldığı "Kara Zıpka" adlı belgesel, Giresun Osman Ağa  Meydanında izleyici ile buluştu.

Seher Dayan yönetmenliğinde çekilen Kısa filmde yaklaşık 100 hemşehrimizde figüran olarak görev yaparken, Bahar Aktağ, Zeynep Kesegen de filmde oyuncu olarak görev yaptı.

Osman Ağa Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Gala gösterimine Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk'ün yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, Avutmuş Mahallesi Muhtarı Hakan Gürsoy, Şebinkarahisarlı oyuncular ve çok sayıda hemşehrilerimiz de katıldı.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, vatan uğruna hiç tereddüt etmeden canlarını bahşeden 42. ve 47. Gönüllü Alaylar Giresun Uşakları için belgesel hazırlandığını söyledi.

Şenlikoğlu, Giresunlu kahramanların vatan savunmasına sundukları katkıyı anlatmak istediklerini vurgulayarak, "İsimleri asla unutulmayacak kahramanlarımızı yad etmeye çalıştık. 47. Alayımızın Komutanı Topal Osman Ağamız, 42. Alayımızın Komutanı Hüseyin Avni Alparslan ile birlikte Giresunlu uşaklarımızı her zaman anmaya devam edeceğiz." dedi.

Belgeselin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Şenlikoğlu, "Gururla duygulandık. Bu film Giresunlu genç nesillerimize ve Giresun'umuza tarihi bir katkı olacaksa ne mutlu bize." diye konuştu.

Filmin çekim aşamasında emekleri olan Avutmuş Mahallesi Muhtarı Hakan Gürsoy ise gazetemize yaptığı açıklamasında Milli mücadele anısına ecdadı rahmet, şükran ve minnetle anarken filmin galasında bizde olalım dedik. Bize bu yapımın çekiminde ev sahipliği yamayı münasip gören Giresun Belediye Başkanımız sayın Aytekin Şenlikoğlu'na ve Tamer Uzuner müdürüme müteşekkiriz. Günlerce yapım ekibinin emrine amade görev arkadaşlarım başta Evren Kömbe kardeşime, bizleri onure edip hanelerinin kapılarını hanelerinin film ekibinin emrine amade kılan dostlara, büyük küçük görev alan gece gündüz setlerde ter atan tüm hemşehrilerimize sonsuz teşekkürler." diyerek Şebinkarahisarlı oyuncuların kimsenin bu filmden para almadığını da sözlerine ekledi.

KARA ZIPKA” BELGESEL FİLMİ GÖSTERİME SUNULACAK - Yeşilgiresun Gazetesi

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR