Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:06

Şebinkarahisar'da 847 üretici mazot ve gübre desteğinden yararlanacak. İşte liste!

2022 yılı mazot ve gübre desteği icmalleri yayınlandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2022 12:01   Güncelleme : 25-10-2022 12:46
Şebinkarahisar'da 847 üretici mazot ve gübre desteğinden yararlanacak. İşte liste!

İCMALLER ASKIYA ÇIKARILDI

2022 Üretim Yılı Buğday, Arpa, Çavdar, Yulaf ve Tritikale" Üreten Çiftçilere Mazot ve Gübre Bazlı Gelir Desteği Ödemelerine İlişkin hak ediş icmalleri askıya çıktı! Şebinkarahisarlı 847 üretici destekten yararlanacak.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada "2022 Üretim Yılında Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı arazilerinde "Buğday, Arpa, Çavdar, Yulaf ve Tritikale" üreten çiftçilere Mazot ve Gübre Bazlı Gelir Desteği ödemelerine ilişkin olarak hazırlanan üretici hak ediş icmalleri başvuru yapılan İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri, Köy ve Mahalle Muhtarlıkları ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün web sayfası (giresun.tarimorman.gov.tr) 'duyurular bölümünde' 21 Ekim 2022 tarihinde askıya çıkarılmıştır. İcmaller 5 gün süreyle askıda kalacaktır." denildi.

Yayınlanan İcmallere ilişkin hak kazanan üreticilere yönelik uyarılarda bulunan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü "Üreticilerimizin kendilerine ait bilgileri kontrol etmeleri, arazi miktarı ve destekleme tutarları ile ilgili bir eksiklik veya yanlışlık tespit etmeleri halinde başvuru yaptıkları İl/İlçe Müdürlüğü nezdinde, askı süresi içerisinde, itiraz ve düzeltme talebinde bulunmaları gerekmektedir." diyerek askı süresinin bitiminden sonra yapılacak itiraz ve düzeltme taleplerinin ilgili mevzuat uyarınca geçerli olmayacağı ve değerlendirmeye alınmayacağı konusunda da uyarılarda bulundu.

 

Buraya tıklayarak askı listesine erişebilirsiniz:

 

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR