Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 04:00

Şebinkarahisar'da 2 bin 400 öğrenci ile ders başı yapıldı

Şebinkarahisar'da 19 ilk ve orta okulda 239 öğretmen ve 2 bin 400 öğrenci ile ders başı yapıldı

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-09-2022 13:53   Güncelleme : 16-09-2022 14:01
Şebinkarahisar'da 2 bin 400 öğrenci ile ders başı yapıldı

Kaymakam Alay Yazıcı, "Teknolojinin bağımlısı olmadan, onun yeniliklerinden faydalanın. Düzenli ve disiplinli bir çalışmayla başarıya ulaşacağınıza inanıyoruz." dedi.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası ilçemizde coşkuyla kutlandı.

Şebinkarahisar'da 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası ilçemizde bir dizi etkinlikle kutlandı. Kaymakam Alay Yazıcı, öğrencilerle sınıfta bir araya geldi.

Etkinlik kapsamında ilk olarak Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir, beraberindeki idareci, öğretmen ve öğrencilerle birlikte İlköğretim Haftası münasebetiyle Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı okundu.  Törenin ardından kutlamalar İstiklal İlkokulunda devam etti.

İstiklal İlkokulu önünde düzenlenen kutlama programında konuşma yapan Kaymakam Alay Yazıcı, "Toplumsal ve ekonomik kalkınmanın yegane koşulu eğitimdir." dedi.

"Öğrencilerimize Kaliteli Ve Nitelikli Bir Eğitim Sunma Gayreti İçerisindeyiz"

Kaymakam Yazıcı, yaptığı konuşmada, "Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla bu hafta ülkemizin dört bir yanında çocuklarımızın uzun yaz tatilini geride bırakıp arkadaşları, okulları ve öğretmenleriyle buluşmanın heyecanını yaşıyor. Eğitim hayatına ilk adımını atan anasını öğrencileri ve 1. sınıf öğrencilerimize eğitim hayatlarına hoş geldiniz diyorum. Geleceğimizi mimarları değerli öğretmen arkadaşlarım, nesillerimizin güçlü yarınlarına ulaşması, muasır medeniyetler seviyesin de üzerine yükselmemiz milletçe yükselebilmemiz güçlü bir eğitim öğretim sistemi ile mümkündür. Bilginin yanında güzel davranışların, vatanımıza, bayrağımıza, tarihimize ve milletimize bağlılığın çocuklarımıza aktarılması ve aşılanması noktasında sizlere büyük vazifeler düşmektedir.  Öğrencilerimize her şeyden önce iyi örnek olup, akabinde iyi bir rehberlik ile onlara kaliteli ve nitelikli bir eğitim sunma gayreti içerisinde olacağınıza inanıyoruz. " dedi.

Yazıcı, konuşmasında şöyle dedi:

"Aydınlık yarınlarımızın sahipleri değerli öğrenciler, tarihimizi  ve kültürümüzü iyi bilip, vatanımıza ve milletimize karşı sorumluluklarınızın farkında olarak devamlı kendinizi geliştirmenizi bekliyoruz. Bilhassa içinde bulunduğumuz teknoloji çağında teknolojinin bağımlısı olmadan onun yeniliklerinden faydalanıp; çok okuyup, çok araştırarak düzenli ve disiplinli bir çalışmayla başarıya ulaşacağınıza inanın. Yeni eğitim öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum." diyerek velilere de seslenerek ailenin çocuk için ilk okul olduğuna vurgu yaparak, ailelerin çocuklarınız üzerinde yakın ilgi ve takibini beklediklerini ve onlara sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

"Tüm Okullarda Güvenlik Önlemleri Alındı"

Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir ise konuşmasında  "Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 19 okulumuzda 239 öğretmenimiz ve 2 bin 400 öğrencimiz ile ders başı yaptık." dedi.

Tüm okullarımızda güvenlik önlemlerinin alındığını aktaran Demir "Okullarda yaz döneminde büyük ölçüde tamirat tadilat işlemleri yapılmış, taşımalı eğitimin iş ve işlemleri yapılmış toplam 6 taşıma merkezi okullarımızda 675 öğrencimizin eğitime erişimi sağlanmıştır. Okullarda devletimizin sağladığı ders kitapları ve test kitapları ilk gün sıraların üzerine konulmuştur. 2022-2023 Eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize , öğretmenlerimize, velilerimize , ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

Törene Belediye Başkanı Ömer Şentürk’ün yanı sıra daire ve kurum amirleri ile siyasi partilerinin ilçe başkanları ve veliler katıldı.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR