Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 03:40

ŞEBİNKARAHİSAR OYALANIYOR MU?

Yıllardır, Şebinkarahisar'a doğalgaz bağlanması konusundaki ısrarla isteklerimiz, biri veya birileri tarafından tarafından engelleniyor mu?

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-06-2022 15:17
ŞEBİNKARAHİSAR OYALANIYOR MU?
İLGİLİ HABERLER COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİMİZ DOKA TIR’INDA ÖZEL İDARE'YE 5 İŞÇİ ALINACAK (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

EPDK, TALEP OLMADIĞINI SÖYLEDİ

EPDK, Şebinkarahisar bölgesine bakan Aksa Ordu Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.'nin talebi olmadığını açıklarken, Belediye Meclisinin de kararı olması gerektiğini açıkladı. Edinilen bu belgeler ışığında gözler Aksa Ordu Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. çevrilirken, EPDK’dan konuyla ilgili bilgi edinen Şebinkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Oktay Alp, ilgili firmadan henüz resmi bir bilgi verilmediğini aktardı.

Şebinkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Oktay Alp, Şebinkarahisar'a doğalgaz bağlanması konusunda Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Doğal Gaz Piyasası Dairesi Başkanlığı'na Nisan ayında yazılı başvuruda bulunarak doğalgaz konusunu sordu. EPDK, Şebinkarahisar'a bağlanmasında yetkili olan Aksa Ordu Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.'nin yazılı müracaatın olması gerektiğini bildirdi.

EPDK'nın resmi internet sitesindeki bilgi edinme portalı üzerinden yazılı başvuruda bulunan Şebinkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Oktay Alp, Şebinkarahisar'a bağlanması planlanan doğalgaz konusunda en son aşamasını sordu. Ancak EPDK'nın verdiği cevap şaşırttı.

EPDK, Belediye Meclisinin Aksa Ordu Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.'ye resmi başvuruda bulunulması gerektiği ve aynı kurumun da EPDK'ya yazılı talepte bulunulması gerektiğini belirtti.

ALP, SON AŞAMAYI SORDU

EPDK'nın resmi internet sitesindeki bilgi edinme portalı üzerinden yaptığı yazılı başvuruda, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Aralık 2021 tarihli kararla Botaş Genel Müdürlüğünün görevlerine ilişkin yapılan değişiklik sonucunda Giresun İli Şebinkarahisar İlçesi için beklenen Doğal Gazın gelmesi konusundaki en son aşama ve yapılan müracaatlar konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim."  dedi.

EPDK, TALEPTE BULUNULMASI GEREKTİĞİNİ BİLDİRDİ

Alp'in yazısına istinaden cevap veren EPDK Doğal Gaz Piyasası Dairesi Başkanlığında Daire Başkanı adına cevap veren Hüseyin Daşdemir imzalı yazıda Aksa Ordu Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’nin EPDK'ya yazılı müracaat etmesi ve talepte bulunması gerektiğini bildirildi.

EPDK'nın E-47582637-120.02.04- sayılı cevabında, "Şebinkarahisar ilçesinin bu çerçevede değerlendirilebilmesi için “Ordu, Giresun, Çarşamba, Ünye, Fatsa, Bulancak, Espiye, Keşap, Piraziz, Dereli ve Doğankent şehirleri ile 6360 sayılı Kanun ile belirlenen Terme ilçesi belediye sınırlarını kapsayan dağıtım bölgesinde” doğal gaz dağıtım faaliyeti yapmakta olan Aksa Ordu Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’nin Kurumumuza yazılı müracaat ederek dağıtım bölgesi sınırlarının Şebinkarahisar

ilçesini de kapsayacak şekilde genişletilmesini talep etmesi gerekmektedir." dedi.

BELEDİYE MECLİS KARARI DA GEREKİYOR

Belediye Meclis kararının da alınması gerektiği ifade edilen açıklamada ayrıca, "Bununla birlikte, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda Kurumumuz, BOTAŞ ve ilgili dağıtım şirketlerinin ortak çalışmaları sonucunda “2021-2026 Döneminde Gaz Arzı Planlanan Yerleşim Yerleri” listesi belirlenmiştir. Başvurunuza konu Şebinkarahisar ilçesi söz konusu listede yer almakta olup, ilçeye anılan dönem içerisinde doğal gaz arzı sağlanması planlanmaktadır. Bu kapsamda, Şebinkarahisar ilçesinin planlamaya uygun bir şekilde gaz arzının sağlanabilmesini teminen, Yönetmeliğin 70 inci maddesinde belirtilen belediye meclis kararının alınması ve ilgili dağıtım şirketine başvuru yapılması gerekmektedir." denildi.

BELEDİYE, TAAHHÜTTE BULUNDU

EPDK'dan gelen cevaba istinaden Şebinkarahisar Belediyesi'nden de bilgi isteyen Alp, Şubat ayında Belediyeden Aksa Ordu Giresun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’ye gönderdiği meclis kararında ise doğalgaz talebiyle ilgili olmadığını ancak, alt yapı çalışmalarında gerekli işbirliği ve destek için taahhüt verdiği yazısının gönderildiğini öğrendiklerini söyledi.

Admin

ETİKETLER: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); YORUMLAR #comments .nav-link.active { color: #ffffff; background-color: #3f51b5 !important; border-color: none !important; } #comments .nav-tabs .nav-link { margin-bottom: -1px; background: 0 0; border: 1px solid transparent; border-top-left-radius: 0px !important; border-top-right-radius: 0px !important; } Website Yorumları Name Email Comment function comment_module(){ $(".comment_action .replay").click(function () { $("#replay_form").remove() var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var commentname = $('a',this).attr("data-comment-name"); console.log(commentname) var replay_form_template = ''+ ''+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Name'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Email'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Comment'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''; $(this).closest(".comment_action").after(replay_form_template) grecaptcha.render('captcha_container', { 'sitekey': '' }); }) $(".comment_action .report").click(function () { var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var request = $.ajax({ url: "https://web.archive.org/web/20220613193044/https://www.yenisebinkarahisar.net/theme/veni/reportCommnet.php", method: "POST", data: { commentid : commentid }, dataType: "HTML" }); request.done(function( response ) { console.log(response) }) request.fail(function( jqXHR, textStatus ) { }); }) } ÇOK OKUNANLAR Bugün Bu Hafta Bu Ay

ÖZEL İDARE'YE 5 İŞÇİ ALINACAK

VADİ İLÇELERİNE ÇAĞRI

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİMİZ DOKA TIR’INDA

ŞEBİNKARAHİSAR OYALANIYOR MU?

CEZAEVİNDEN SONRA TÜNELDE DE ÇALIŞMALAR DURDU

MEZUNİYET SEVİNCİ!

ŞEBİNSİAD ATÖLYEYİ GENİŞLETİYOR

ÖZEL İDARE'YE 5 İŞÇİ ALINACAK

ŞEBİNKARAHİSAR OYALANIYOR MU?

CEZAEVİNDEN SONRA TÜNELDE DE ÇALIŞMALAR DURDU

MEZUNİYET SEVİNCİ!

ŞEBİNSİAD ATÖLYEYİ GENİŞLETİYOR

ÖZEL İDARE'YE 5 İŞÇİ ALINACAK

window.onload = function() { comment_module() }; Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi

Yeni Şebinkarahisar

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır. Sistem : Haber Yazılımı (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://web.archive.org/web/20220613193044/https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(88822622, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true }); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41037980-3'); SON DAKİKA COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİMİZ DOKA TIR’INDA ÖZEL İDARE'YE 5 İŞÇİ ALINACAK VADİ İLÇELERİNE ÇAĞRI GALATASARAY’IN YENİ BAŞKANI HEMŞEHRİMİZ DURSUN ÖZBEK OLDU Galatasaray'da hemşehrimiz Dursun Özbek başkanlık için yarışıyor! CEZAEVİNDEN SONRA TÜNELDE DE ÇALIŞMALAR DURDU CHP’Lİ YILMAZ, İKTİDARA GİRESUN-SİVAS YOLU, EĞRİBEL VE PINARLAR TÜNELİ HATIRLATMASI MEZUNİYET SEVİNCİ! ŞEBİNSİAD ATÖLYEYİ GENİŞLETİYOR KURBAN KESİMİ İÇİN UYULMASI GEREKEN USUL VE ESASLAR AÇIKLANDI get_weather() get_currency() window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-156151218-1'); ×
Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR