Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 04:35

ŞEBİNKARAHİSAR KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni kararnamede Şebinkarahisar Kaymakamı da değişti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-08-2022 10:17
ŞEBİNKARAHİSAR KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 422 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan, hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni görev yerleri liyakat ve kıdemleri esas alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile atandı.

Buna göre Şebinkarahisar Kaymakamlığına Artvin Murgul Kaymakamı Alay Yazıcı, Şebinkarahisar'ın yeni kaymakamı olurken, eski Kaymakam Faruk Doğru ise Yalova'nın Termal ilçesinin kaymakamı oldu.

Kaymakam Yazıcı, aynı zamanda Artvin Vali Yardımcılığı görevini de yürütüyordu.

329 İLÇE KAYMAKAMI YER DEĞİŞTİ

1. sınıf ilçede görev yapan 46, 2. sınıf ilçede görev yapan 37, 3. sınıf ilçede görev yapan 43, 4. sınıf ilçede görev yapan 104, 5. sınıf ilçede görev yapan 38, 6. sınıf ilçede görev yapan 61 olmak üzere toplam 329 ilçe kaymakamının görev yerleri değiştirildi.

İstanbul'da 12, Ankara'da 4, İzmir'de ise 10 kaymakamın görev yerleri değiştirilirken, kayyumluk görevi de icra eden kaymakamlardan 12'si farklı görevlere atandı, yerlerine yeni kaymakamların ataması yapıldı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde atamaya tabi tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tayine tabi olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve özellikle kayyumluk görevi icra edenler daha üst görevlerde değerlendirildi.

Kararname sonrası boş kalan ilçelere kaymakam vekili görevlendirildi, 922 ilçenin tamamına kaymakam verilmesi sağlandı.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR