Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 03:53

ŞEBİNKARAHİSAR HAKKINI İSTİYOR!

1933 yılında vilayetliği elinden alınan ve ilçeye dönüştürülen Şebinkarahisar tam 89 yıldır yeniden eski statüsüne kavuşmak için mücadele veriyor.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 28-06-2022 12:51
ŞEBİNKARAHİSAR HAKKINI İSTİYOR!
İLGİLİ HABERLER Uzman ve Başöğretmenlik eğitimleri başladı Kadına yönelik şiddet eğitimlerle aşılıyor (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

"Fatih fethetti, Atatürk ismini verdi; siz vilayet ediniz."

Şebinkarahisarlılar, yaklaşık 90 yıldır verilmeyen hakkının iadesini istiyor. Cumhuriyetin ilk vilayetlerinden olan Şebinkarahisar'ın elinden alınan vilayetlik hakkının verilmesini bekliyor.

İlçe yapıldığı günden bu güne Giresun’a bağlı olan Şebinkarahisar, kendi illiği ile yeniden ihya olmak istiyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz tarafından gündeme getirilen 81 il sayısının 100’e çıkarılması konusu bazı ilçelerde geniş yankı uyandırdı. Daha önce il olan ancak 1933 yılında Giresun’a bağlanan Şebinkarahisar’ın il olmasını isteyen vatandaşlar Twitter’da gündem oldu.

DOĞU KARADENİZ’DE ŞEBİNKARAHİSAR İL OLMAK İSTEDİ

Ahlat'taki 1071 Millet Bahçesi alanında düzenlenen programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Demiröz, Ahlatlıları heyecanlandıran bir konuşma yaptı. Demiröz, "Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçelinin önerisi ve Cumhurbaşkanımızın beraber verecekleri kararla Türkiye'nin şehir sayısının 100'e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat'ımızı da bu şehirler arasına alacağız" dedi.

Bu açıklamanın ardında bazı ilçeler ilçelerde yaşayan vatandaşlar yaşadıkları ilçenin il olmasını istediklerini söyledi. Karadeniz bölgesinde il olma istediğini en yüksek sesle dile getiren ilçe Şebinkarahisar oldu.

 SOSYAL MEDYADA GÜNDEME YERLEŞTİ

1923 yılında il olma özelliğine kavuşan Kelkit Vadisindeki Şebinkarahisar 1933 yılında il statüsünden çıkarılarak Giresun’a bağlı bir ilçe haline geldi. Yaşanan yeni gelişmelerin ardından Şebinkarahisar’ın yeniden il olmasını isteyen vatandaşlar milyonlarca kullanıcı olan sosyal medya hesabı Twitter’da Türkiye gündemine yerleşti. Şebinkarahisar’a iade-i itibar yapılmasının gerektiğini dile getiren vatandaşlar Kelkit Vadisinde bir il kurulacaksa bunun Şebinkarahisar olması gerektiğini söyledi.

Öte yandan, Şebinkarahisar'ın yanı sıra Alucra, Şiran, Çamoluk gibi komşu ilçelerimizden de Şebinkarahisar’ın il olması için destek mesajları yayınlandı.

"VİLAYETLİK HÜKÜMETİN RAFINDA DURUYOR"

İşadamı hemşehrimiz Hayri Bakıcı, bir anda gün-deme düşen vilayetlik konu-suyla ilgili olarak Yeni Şebinkarahisar’a açıklamalarda bulundu.

1990'lı yıllarda kurulan Şebinkarahisar'ı Tekrar İl Yapma Komitesi ile Şebinkarahisar dönemin Başbakanı Bülent Ecevit döneminde vilayetliğe en fazla yaklaştığımız zamanlarda emeği olan Hayri  Bakıcı, "Devlette devamlılık esastır. AKP iktidarı öncesi  hükümetin Başbakanı, iki Başbakan yardımcısı, üç parti Başkanı ve bir bakan hariç tüm bakanlarının imzaladığı‘Şebinkarahisar tekrar il olmalıdır’ başlıklı kanun hükmündeki kararname hükümetin rafında duruyor."  dedi.

Admin

ETİKETLER: Şebinkarahisar vedat demiröz vilayet 100 yeni il twitter gündemi (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); YORUMLAR #comments .nav-link.active { color: #ffffff; background-color: #3f51b5 !important; border-color: none !important; } #comments .nav-tabs .nav-link { margin-bottom: -1px; background: 0 0; border: 1px solid transparent; border-top-left-radius: 0px !important; border-top-right-radius: 0px !important; } Website Yorumları Name Email Comment function comment_module(){ $(".comment_action .replay").click(function () { $("#replay_form").remove() var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var commentname = $('a',this).attr("data-comment-name"); console.log(commentname) var replay_form_template = ''+ ''+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Name'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Email'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Comment'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''; $(this).closest(".comment_action").after(replay_form_template) grecaptcha.render('captcha_container', { 'sitekey': '6LdO358gAAAAAAE-i6qPQ7J1znMhpQ-4u96XoshR' }); }) $(".comment_action .report").click(function () { var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var request = $.ajax({ url: "https://web.archive.org/web/20220720033801/https://www.yenisebinkarahisar.net/theme/veni/reportCommnet.php", method: "POST", data: { commentid : commentid }, dataType: "HTML" }); request.done(function( response ) { console.log(response) }) request.fail(function( jqXHR, textStatus ) { }); }) } ÇOK OKUNANLAR Bugün Bu Hafta Bu Ay

Haziran'da 150 bin 509 konut satıldı... Ruslar, konutta Türkiye'ye hücum etti!

Mouse kullananlar dikkat!

Akşener’in, Giresun Programı Belli Oldu

ŞEBİNKARAHİSAR'IN İLK MİMARLIK OFİSİ AÇILIYOR!

Kara "Çok Acil Gereken Tedbirleri Alın"

14 KİŞİ MANTARDAN ZEHİRLENDİ

'BAŞIBOŞ İNEKLERE EL KONULACAK'

ŞEBİNKARAHİSAR'DA KORKUTAN KORONA KIRMIZISI

BAĞLAR FESTİVALLE BULUŞTU

SAADET PARTİSİ'NDE İLYAS YILMAZ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

GİRESUNSPOR'UN 'SAHİL ŞERİTLİ FORMASI' GÜNEY İLÇELERDEN TEPKİ ÇEKTİ!

DURUŞMAYA GİDERKEN TRAFİK KAZASI GEÇİREN GENÇ AVUKAT HAYATINI KAYBETTİ

GİRESUN OTOBÜSÜ TOSYA’DA KAZA YAPTI: 2 ÖLÜ

79 YAŞINDA EVLAT KATİLİ OLDU!

Kayalıklardan düşen yaşlı adamı AFAD ekipleri kurtardı

window.onload = function() { comment_module() }; Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi

Yeni Şebinkarahisar

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır. Sistem : Haber Yazılımı (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://web.archive.org/web/20220720033801/https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(88822622, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true }); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41037980-3'); SON DAKİKA Dolar/TL kuru rekoru kırdı GİRESUN BELEDİYESİ, ŞEBİNKARAHİSAR'DA KISA FİLM ÇEKİYOR EMRE GÜRSOY FIRTINASI MANTARDAN ZEHİRLENENLERİN 8'İ TABURCU EDİLDİ ŞEBİNKARAHİSAR'IN İLK MİMARLIK OFİSİ AÇILIYOR! Şebinkarahisarlılar  “Türkiye Aşkına” Meydanlara Akın Etti  Gazeteci Çabukol, 15 Temmuz'da yaşadıkları anlattı Alucra Belediyesi 150. Kuruluş Yılını Festival Havasında Kutladı Son Savunma Hattı Kafkas Cephesi Şehitleri için Anma Yürüyüşü Düzenlendi Kara "Çok Acil Gereken Tedbirleri Alın" get_weather() get_currency() $(document).ready(function(e) { $(".new_window").attr("target","_blank"); }); $(".after-load").show(); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-156151218-1'); ×
Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR