Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:34

SALGIN VAR! DOKTOR YOK!

Şebinkarahisar'da soğuk algınlığı tedirginliği yaşanıyor. Kentte havaların soğumasıyla soğuk algınlığı vakaları artarken, özellikle Kulak Burun Boğaz Hastalıkları doktoru olmaması nedeniyle yeterli tedaviyi alamaması nedeniyle hastalığı atlamayanlar soluğu ya Suşehri'nde ya da Giresun'da alıyor. Alt tarafı soğuk algınlığı diyenler, maddi durumu olmayanlar ise uzun bir süre öksürükten kurtulamıyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-12-2022 18:25   Güncelleme : 21-12-2022 10:37
SALGIN VAR! DOKTOR YOK!

Havaların sıcak ve ılık geçmesi grip ve soğuk algınlığı oranında adeta patlamaya neden oldu. Şebinkarahisar Devlet Hastanesi Acil Servisinde soğuk algınlığı nedeniyle yoğunluk yaşıyor.

Şebinkarahisar Devlet Hastanesi'nde Acil Servisi dışında Kulak Burun Boğaz Hastalıkları branşında uzman doktor olmayışı da vatandaşları 'soğuk algınlığında dahi' ilçe dışına gitmesine neden oluyor. Gidebilenler çareyi en yakın Suşehri ilçesinde tedavi olarak sağlığına kavuşurken, bazı vatandaşlar da Sivas ve Giresun'a gidebiliyor. Bu hayat pahalılığında gidemeyenler, çalışmak zorunda olanlar ise hastalıkla yaklaşık 3 hafta  uğraşıyor. Salgınla birlikte hastalığına yakalananların da sayısı gün geçtikçe artıyor.

Göz Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz (KBB) gibi bazı branşlarda uzman doktor olmayışı, vatandaşlar için adeta çileye dönüşüyor.

Diğer yandan çocukları okula ve ana sınıflarına gönderip göndermemekte tedirginlik yaşayan ailelerin de azımsanmayacak kadar çok olduğu ifade ediliyor.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR