Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
01 ARALIK Perşembe 09:18

PROJE DEĞİŞMEYECEK, ANCAK DÜZENLEMELER OLABİLECEK!

Şebinkarahisar İlçe Stadında devam eden çalışmalar sürerken Yeni Şebinkarahisar Gazetesi'nin gündeme getirdiği sorunların bir kısmında düzenlemeler yapılacağı öğrenildi.

SPOR
Giriş Tarihi : 30-09-2022 11:56
PROJE DEĞİŞMEYECEK, ANCAK DÜZENLEMELER OLABİLECEK!

Yeni Şebinkarahisar,  soyunma odalarının küçük olması sorunu başta olmak, saha ölçülerinin de eskisinden de küçük olacağı gibi sorunları gündeme getirerek, "Şebinkarahisar'a yakışır bir tesis" yapılması konusundaki ısrarlı haberleri olumlu sonuçlanıyor.

Proje Değişmeyecek, Sonra Düzenlemeler Yapılacak

Yüklenici firma tarafından standart projeye uygun şekilde yapılan ve değiştirilmesi mümkün olmadığı belirtilen proje sonunda yeni düzenlemelerle birlikte daha iyi duruma getirileceği bildirildi.

Bilindiği üzere, 14 kişilik soyunma odaları, saha zeminindeki 95-65 metrelik oyun alanında, yan hakem  koşu yoluyla birlikte 95-61 metreye düşürülmesi gibi sorunlar başta olmak üzere, soyunma odalarının giriş-çıkışlarının arkadan olması gibi bir çok olumsuz yorumlanabilecek gelişmeler yaşanmıştı.

Gerek gazetemiz, gerekse kamu baskısı saha standardının daha da yükselmesini sağlayacak. Bu kapsamda gerek siyasi gerekse İlçe ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün de girişimleriyle  projenin belirlenen standart şekilde teslim edilmesinin ardından düzenlemelere başlanacak.

Edinilen bilgilere göre Arka tarafta olan girişler saha tarafına alınacak ve küçük olan soyunma odaları da arka taraftaki alana doğru büyütülmesi sağlanacak.

Diğer yandan UEFA standartlarına göre 95-65 metre olan saha ölçüleri saha kenarlarından yan hakem koşu yolu için 2'şer metre kısaltılarak 95-61'e düşürülmek zorunda kalmıştı. Ancak bu da yine girişimler sonucu eski ölçülerine çıkartılması sağlanacak.

Saha zeminin de 16 Ekim'e yetiştirilmesi için çalışmaların sürdüğü ancak ilk maça yetişip yetişmeyeceği henüz netlik kazanmadı.

Diğer yandan yine İlçe Stadında  tenis kortu ve voleybol sahası da yapılacağı bildirildi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR