Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 ŞUBAT Pazartesi 22:51

O gölet için yeniden yapım sözleşmesi imzalandı

2016 yılında dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun talimatıyla projelendirilip çalışmaları başlayan Aktepe Göleti'ndeki belirsizlik ortadan kalkıyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 08-11-2022 14:52
O gölet için yeniden yapım sözleşmesi imzalandı

2016 yılında dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun talimatıyla projelendirilip çalışmaları başlayan Aktepe Göleti'ndeki belirsizlik ortadan kalkıyor. 6 yıldır akıbeti netleşmeyen Aktepe Göletinde yeniden ihale yapıldı, yeni yüklenici firma ile sözleşme imzalandı.

Gölet yapımını üstlenen yüklenici firmanın iflasıyla yapımı 2017 yılında yarım kalan Alucra Aktepe köyü sulama göletinin bitirilmesi için ihale işlemleri tamamlandı, DSİ 22 Bölge Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında sözleşmeler imzaladı.

Devlet Su İşleri 22.Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

"Giresun Alucra Aktepe Göleti İkmali ile Gümüşhane Merkez Aktutan Göleti İkmali işlerinin yapım sözleşmeleri, Bölge Müdürümüz Cengiz Han Kılıçaslan, ile yüklenici firma temsilcisi arasında imzalandı. Temelden 37 metre yüksekliğinde inşa edilecek olan Aktepe Göleti ile 2.300 dekar; temelden 33 metre yüksekliğinde inşa edilecek olan Aktutan Göleti ile ise 2.300 dekar zirai tarım arazisi su ile buluşacaktır. Hayırlı olsun." denildi. |Kadir Bekiroğlu - Alucra

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR