Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:31

Muhtarlık bürosuna silahlı saldırı! Mermi yağdırdılar!

Alucra ilçesine bağlı Aktepe Köyü Muhtarlığına silahlı saldırı düzenlendi. Muhtarlık bürosunda ve çevresinde çok sayıda fişek izine rastlanıldı.

YEREL
Giriş Tarihi : 21-10-2022 12:14
Muhtarlık bürosuna silahlı saldırı! Mermi yağdırdılar!

Edinilen bilgilere göre, Aktepe köyünde Medine Cami altındaki muhtarlık bürosuna henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce silahlı saldırı düzenlendiği bildirildi. Gece saatlerinde gerçekleştirilen saldırıda, muhtarlık bürosunda kimsenin olmaması olası can kaybının da önüne geçti.

Olayla ilgili açıklama yapan Köy Muhtarı Hüseyin Seyidhanoğlu, “Köyümüz yeni mahalledeki Medine Cami altında bulunan muhtarlık ofisimiz gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşli silahla alçakça bir saldırı düzenlenmiştir. Bu menfur saldırı muhtarlığın şahsında Aktepe Köyüne yapılmış, haince ve korkakça bir saldırıdır. Devleti en alt tabakada temsil eden ve doğrudan Alucra Kaymakamlığa bağlı hizmet yürüten muhtarlığımız aynı zamanda Aziz Devletimizin temsil noktası konumundadır. Dolayısıyla bu saldırı aynı zamanda Devletimize yapılan bir saldırı olup terör suçu kapsamındadır. Giresun’dan gelen uzman ekiplerce deliller toplanmış olup, kriminal inceleme başlatılmıştır” dedi. |Kadir Bekiroğlu - Alucra

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR