Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 EKİM Perşembe 20:19

Mısır'dan hareket eden gemideki Şebinkarahisarlı mühendis Yiğit 5 gündür kayıp

Mısır’ın Suez limanında çalıştığı gemiden kaybolan 24 yaşındaki mühendis Şebinkarahisarlı Yiğit Acar'dan yaklaşık 1 haftadır haber alınamadığı öğrenildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-09-2022 15:06
Mısır'dan hareket eden gemideki Şebinkarahisarlı mühendis Yiğit 5 gündür kayıp

Gemi ve makine mühendisi olan 24 yaşındaki Yiğit Acar, Mısır'ın Suez Limanı'ndan hareket eden gemide, 4'üncü mühendis olarak çalışıyordu. 5 Eylül Pazartesi günü Mısır'dan sefere katılan ve hemşehrimiz Sinan Acar'ın oğlu olan Yiğit Acar'ın, 7 Eylül Çarşamba 20.30 sıralarında kaybolduğu anlaşıldı. Gemi mürettebatı tüm gemiyi arasa da Acar'ı bulamadı. Acar'ın son olarak 7 Eylül saat 14.30'da gemide görüldüğü öğrenildi. Yaklaşık 1 haftadır kayıp olan genç mühendisi geminin gittiği rota üzerinde arama çalışmaları devam ediyor.

"HELİKOPTERLE ARANMASINI TALEP ETTİK"

Genç mühendisin amcası hemşehrimiz Füruzan Acar, ulusal haber ajanslarına verdiği demeçte "Yeğenim Yiğit Acar 5 Eylül Pazartesi günü sefere katılmak üzere Mısır'a gidiyor. Biz kendisinden 7 Eylül'den bu yana haber alamıyoruz." dedi.

Şirkete müracaat ettiklerini de belirten Acar, "Şirket de kamarasında bulamadıklarını teyit ediyor. Geminin geri döndüğünü ve aramanın denizde devam ettiğini belirttiler. Bugüne kadar herhangi bir sonuç elde edinilmedi." ifadelerini kullandı.

Mısır Başkonsolosluğu'na da müracaat ettiklerini bildiren Acar, "Nota verildiğini söylediler. Biz helikopterle aranmasını talep ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızdan, devlet büyüklerimizden yardım talep ediyorum. Mısır'dan gemiye biniyor, Süveyş Kanalı'nı geçtikten sonra açık denizde kayboluyor. 7 Eylül'de kendisi arkadaşları tarafından yemekte görülüyor. Vardiya saati geldiğinde kamarasında bulunamayınca gemideki yetkililere haber veriliyor." dedi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR