Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:19

Milli Eğitim’den öfke ve stres yönetimi konulu seminer

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Giresun, Tirebolu ve Şebinkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezleri tarafından il genelindeki eğitim kurumlarında görev yapan yardımcı personel, kantin görevlileri, servis şoförleri ve güvenlik görevlilerine yönelik "Öfke ve Stres Yönetimi" konulu eğitimler gerçekleştirildi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-01-2023 12:54
Milli Eğitim’den öfke ve stres yönetimi konulu seminer

İl genelinde yapılan ve tüm eğitim kurumlarımızı kapsayan eğitimlere okullarımızda görev yapan 970 destek personeli katıldı.

04-13 Ocak 2023 tarihleri arasında düzenlenen eğitimlerde; Giresun, Tirebolu ve Şebinkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezleri rehberlik ve psikolojik danışman öğretmenleri tarafından katılımcılara; Stres nedir, stres davranış biçimleri, stresin yönetimi süreci, iş ortamında stres yaratan faktörler, stresin sonuçları, sosyal kaygı, dikkat dağınıklığı ile Öfke nedir, öfke biçimleri, öfke kontrolü ile öfkenin sonuçları ve empati gibi bir çok konuda önemli bilgi ve paylaşımlarda bulunuldu.

Çalışanların eğitim kurumlarında görev yaptıkları bilinciyle dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda hatırlatmalarda bulunuldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu; Rehberlik ve psikolojik danışman öğretmenlerimizce verilen eğitimlerin; Çalışanların, eğitim ortamları başta olmak üzere günlük aktivitelerde karşılaştıkları sorunlarda stres yönetimini ve öfke kontrolünü sağlamaları, stres altında veya aniden gelişebilecek olumsuzluklarla başa çıkabilmeleri bakımından önemini vurguladı.

Tosunoğlu, Söz konusu eğitimlerin sadece iş hayatımızda değil, günlük yaşantımızda da bir gereklilik olduğunun altını çizdi. Bilhassa hizmet sunduğumuz kesimin çocuk ve gençlerden oluşması nedeniyle öfke kontrolü ve stres yönetiminin ihtiyaçtan çok bir zorunluluk olduğunu dile getirdi.

 

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR