Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 17:37

Milletvekili Öztürk, 2023 yılı yatırımlarını açıkladı

Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan ve Resmi Gazete’de yayımlanan 2023 yılı yatırım programıyla ilgili bilgi verdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2023 13:22
Milletvekili Öztürk, 2023 yılı yatırımlarını açıkladı

Öztürk, yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 2023 Yılı Yatırım Programın Kabulü ve Uygulanmasına Dair Karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Özellikle takip ettiğimiz projelerden Giresun Adalet Sarayı, 2022-2025 yılları arasında toplam proje tutarı 570 milyon lira olarak yatırım programına girmiştir. İnşallah, bu sene ihale edilerek yapımına başlanması hedeflenmektedir. Proje tamamlandığında Giresun ilimiz çok güzel bir adalet sarayına kavuşacaktır” dedi.

Öztürk, açıklamasında şunları kaydetti:

“Yine yakinen takip ettiğimiz ve ilimiz turizminin gelişmesi için çok önemli gördüğümüz Göksu Travertenleri projemizin kalan kısımları olan; çevre düzenlemesi, hizmet alanları, isale hattı ve taşıt yollarının tamamlanmasını amaçlayan ek yatırım için DOKAP üzerinden ek ödenek konulmuştur.

Göksu Travertenleri, tamamlandığında Giresun turizmi için hedeflediğimiz; şehir merkezi, ada, kale, Zeytinlik, Kuzalan Şelalesi, Mavi Göl ve Göksu Travertenleri ile Giresun’un eşsiz yaylaları bir bütün olarak turizmin ilimizde çok daha ileri seviyelere gelmesini sağlayacaktır.”

Ayrıca yakından takip ettiğimiz ve devam eden yatırımlardan, Giresun-Şebinkarahisar yol ve tünel yapımı, Giresun Balıkçı Barınağı, Giresun Kültür Merkezi için de yatırım programında ödenekler ayrılmıştır. Giresun’umuza yatırımları için destek veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve sayın bakanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İlimize hayırlı olsun.”

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR