Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:51

Mesleki Eğitim Merkezinde  181 meslek dalında eğitim veriyor

Şehit Birkan Gündüz Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde 33 alan 181 meslek dalında 64 öğrenciye eğitim verdiği bildirildi

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-12-2022 11:52
Mesleki Eğitim Merkezinde  181 meslek dalında eğitim veriyor

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir, Şebinkarahisar Şehit Birkan Gündüz Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde incelemelerde bulunarak, Müdür Mehmet Sayer'den de bilgi aldı. ziyaret etti. İdarecilerden kurum ve faaliyetlerle ilgili brifing aldı.

33 alan 181 meslek dalından öğrenci kaydı yapan Şehit Birkan Gündüz Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü;  Şuan farklı meslek dallarından toplamda 64 öğrenci bulunduğunu aktaran Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir,  kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgesi ve usta öğreticilik belgesi verildiğini bildirdi.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Mesleki Eğitim Merkezinde ortaokul mezunu olanlar için de diploma programı uygulanarak lise diploması alınabildiği belirtildi.

Yılda 6 defa kalfalık ustalık sınavlarının yapıldığı merkezde  teorik sınavlar e-sınav merkezinde, uygulama sınavları ise halk eğitim merkezi, meslek lisesi bölümleri ve standartlara uygun işyerlerinde yapıldığı öğrenildi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR