Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
01 ARALIK Perşembe 08:42

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ YURTDIŞI EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Şebinkarahisar Şehit Ufuk Aktağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İngiltere'nin başkenti Londra'ya giderek 1 aylık uygulamalı eğitim alacaklar.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-10-2022 12:44
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ YURTDIŞI EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Şebinkarahisar Şehit Ufuk Aktağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin proje yönetim ekibinin hazırladığı "Endüstriyel Aydınlatma Uygulamalarında Avrupa Tekniklerini Yerinde Öğreniyoruz" isimli proje devam ediyor.

Daha önce 12 Mayıs - 1 Haziran 2022 tarihleri arasında 8 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmenin katılımlarıyla gerçekleşen projenin 2'nci kısmı 6 öğrenci ve 1 refakatçi öğretmenin iştirakleriyle 1 Ekim - 21 Ekim 2022 tarihleri arasında yine İngiltere'nin başkenti Londra’da gerçekleştirilecek. Bu kapsamda ilçemizden ayrılan kafile Londra'ya ulaştı.

2020 yılında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Şebinkarahisar'da desteklenmeye değer görülen 3 projeden 1 tanesi olduğu belirtilen projede 6 öğrenci gerçekleştirilen bu proje ile mesleki anlamda birikimlerini artırma imkanına kavuşmuş olacağı bildirildi.

İlk etapta giden 8 öğrenci ile hareketlilik sonrası yapılan değerlendirme ve geri dönüşlerde proje hazırlama ve yürütme isteği konusunda isabetli karar verildiği ifade edildi.

Öğrenciler Londra’da bulunan 2 işletmede; endüstriyel boyutta aydınlatma teknikleri ile ilgili uygulama faaliyetlerini gerçekleştirecekleri açıklanırken, pandemi nedeniyle 2021 yılında ertelenen proje ile ilçemizde imkanını bulamadıkları mühendislik düzeyindeki staj fırsatını değerlendirerek kendilerini mesleki ve dil anlamında geliştirme fırsatı yakalayacakları belirtildi.

Diğer yandan öğrencilere Londra yolculuğu öncesi de İş Güvenliği ve İngilizce iletişim kursları verilerek meslek dersleri öğretmenleri tarafından yırt dışı eğitimine hazır hale getirilmesi amacıyla da mesleki bilgilendirmeler yapıldı.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR