Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 17:27

Köylerdeki çöp sorunu ortadan kalkıyor!

Şebinkarahisar'ın köylerindeki çöpler, Özel İdare tarafından toplanacak! YENİ ŞEBİNKARAHİSAR'ın da zaman zaman gündeme getirdiği köylerin çöp sorunu nihayet ortadan kalkıyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2022 14:06
Köylerdeki çöp sorunu ortadan kalkıyor!

Giresun İl Özel İdaresi eskimiş olan 620 çöp konteynırın tamir ve bakım atölyesinde geri dönüşümünü sağladı. Ayrıca, 2023 yılında Şebinkarahisar'ın tüm köylerinde evsel katı atıkların alınacağı belirtildi.

Giresun İl Özel İdaresi tarafından, ekonomik ömrünü tamamlamış çöp konteynırlarını Ülper yerleşkesinde kurulu bulunan tamir ve bakım atölyesinde geri dönüşümü sağlandı.

Özel idareden yapılan açıklamada, tekrar ekonomiye kazandırılan 620 adet çöp konteynırının ihtiyaca göre köylere dağıtımının da yapıldığı belirtilerek, "Özel İdare yeni yılla beraber Şebinkarahisar ilçesinin tüm köylerindeki çöpü de toplayarak temiz bir çevre kalmasını sağlayacak.” denildi.

Giresun İl Özel İdaresi sosyal medya hesaplarından yayınladığı videoda şunlar kaydedildi:

“Çevrenin korunması amacıyla sorumluluk bölgesindeki köylerde çöp toplama hizmeti veren ve temiz bir çevre sloganıyla çalışmalarını sürdüren İl Özel İdaresi vatandaşların da takdirini topladı. Eskiyen ve artık kullanılması sıkıntı doğuran tüm çöp konteynırları da toplatıldı. Giresun İl Özel İdaresi 2023 yılında da atıl, çürümüş ve ekonomik ömrünü kaybetmiş çöp konteynırlarının geri dönüşümüne hız verecek. Özel İdare yeni yılla beraber Şebinkarahisar ilçesinin tüm köylerindeki çöpü de toplayarak temiz bir çevre kalmasını sağlayacak.”

Bu konuda Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar da bir açıklama yaparak köylerin ortak sorunu olan çöp sorununu Giresun Özel İdaresi ve Şebinkarahisar Belediyesi'nin yapacağı ortak çalışmayla çözüme kavuşturacaklarını bildirerek köylerin katı atıkları artık köy girişlerin de görsel kirlilik oluşturmayacağını ve insan ve hayvan sağlığını tehdit etmeyeceğini söyledi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR