Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 EKİM Perşembe 20:37

KONTENJANLAR AÇIKLANDI: 16 PROGRAMA 668 KONTENJAN

2010'lu yıllarda 1300 civarında olan kontenjanın büyük bir çoğunluğu dolarken, şimdilerde hem öğrenci kontenjanındaki, hem de yerleşme oranlarındaki azalışın sorumlularını, ilgililerini göreve davet ediyoruz. 2022 yılında Şebinkarahisar'a 668 kontenjan verildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-07-2022 16:03
KONTENJANLAR AÇIKLANDI: 16 PROGRAMA 668 KONTENJAN
İLGİLİ HABERLER GTSO Başkanı: “Kelkit Havzasına OSB Kurulmalı” Keneye Karşı 61 Bin 450 Büyükbaş Hayvan İlaçlandı (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2022-2023 eğitim öğretim yılında 4 yıllık Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile 2 yıllık Sosyal Bilimler ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu kontenjanları açıklandı.

SADECE 20 KONTENJAN ARTTI

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna göre, Şebinkarahisar yerleşkesinde bu yıl yeni bölüm açılmazken, önceki seneye göre tek fark Şebinkarahisar Sosyal Bilimler MYO İlk ve Acil Yardım Programının gece gündüz öğretimine toplamda 20 öğrencilik kontenjan artışı oldu.

ÖSYM tarafından açıklanan kılavuza göre 4 yıllık Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'na 78, 2 yıllık Teknik Bilimler MYO'ya 321, Sosyal Bilimler MYO'ya ise 268 öğrenci kontenjanı verildi.

2010'DAN BU YANA AZALIYOR

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ne bağlı olarak Prof. Dr. Mustafa Zahir Bakıcı'nın kurucu Müdürlüğünde kurulan ve Giresun Üniversitesine bağlandığı güne kadar bölüm ve öğrenci sayısında artış yaşanan Şebinkarahisar Yüksekokulları bir süre daha öğrenci artırmaya devam etse de özellikle 2010 yılından sonra  öğrenci kaybı bununla birlikte de program kaybı yaşamaya devam etti.

Şebinkarahisar yerleşkesi, 2006 yılında toplam öğrenci sayısıyla 3 binlere ulaşırken,o dönemde Trabzon'dan ayrılarak ilk kez kurulan Giresun Üniversitesinin öğrenci sayısı 6 bin civarındaydı. Şuanda Giresun Üniversitesi'nin 30 bin dolaylarında öğrenci sayısına ulaşırken, Şebinkarahisar'da 1000 öğrenci civarında.

Admin

ETİKETLER: kontenjan üniversite ösym yks Yükseköğretim Kurumları Sınavı öğrenci kayıt (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); YORUMLAR #comments .nav-link.active { color: #ffffff; background-color: #3f51b5 !important; border-color: none !important; } #comments .nav-tabs .nav-link { margin-bottom: -1px; background: 0 0; border: 1px solid transparent; border-top-left-radius: 0px !important; border-top-right-radius: 0px !important; } Website Yorumları Name Email Comment function comment_module(){ $(".comment_action .replay").click(function () { $("#replay_form").remove() var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var commentname = $('a',this).attr("data-comment-name"); console.log(commentname) var replay_form_template = ''+ ''+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Name'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Email'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' Comment'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''; $(this).closest(".comment_action").after(replay_form_template) grecaptcha.render('captcha_container', { 'sitekey': '6LdO358gAAAAAAE-i6qPQ7J1znMhpQ-4u96XoshR' }); }) $(".comment_action .report").click(function () { var commentid = $('a',this).attr("data-comment"); var request = $.ajax({ url: "https://web.archive.org/web/20220722131355/https://www.yenisebinkarahisar.net/theme/veni/reportCommnet.php", method: "POST", data: { commentid : commentid }, dataType: "HTML" }); request.done(function( response ) { console.log(response) }) request.fail(function( jqXHR, textStatus ) { }); }) } ÇOK OKUNANLAR Bugün Bu Hafta Bu Ay

YENİ VARYANTIN BULAŞTIRICI HIZI YÜKSEK

Bakanlık iddiaları yanıtladı: Yurt dışında arazi kiralanması söz konusu değil

TEKNOFEST Karadeniz Rüzgârı Giresun’da!

Barış Pınarı'nda 2 terörist etkisiz

AKŞENER GİRESUN'DA “FINDIK 74 LİRA OLMALI” DEDİ

ŞEBİNKARAHİSAR'IN İLK MİMARLIK OFİSİ AÇILIYOR!

GİRESUN BELEDİYESİ, ŞEBİNKARAHİSAR'DA KISA FİLM ÇEKİYOR

EMRE GÜRSOY FIRTINASI

Akşener’in, Giresun Programı Belli Oldu

MANTARDAN ZEHİRLENENLERİN 8'İ TABURCU EDİLDİ

GİRESUN OTOBÜSÜ TOSYA’DA KAZA YAPTI: 2 ÖLÜ

79 YAŞINDA EVLAT KATİLİ OLDU!

Şebinkarahisar’da da görev yapan emekli Polis Memuru Yener Aktaş toprağa verildi

FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

ŞEBİNKARAHİSAR'IN İLK MİMARLIK OFİSİ AÇILIYOR!

window.onload = function() { comment_module() }; Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi

Yeni Şebinkarahisar

Copyright © 2022 Tüm hakları saklıdır. Sistem : Haber Yazılımı (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://web.archive.org/web/20220722131355/https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(88822622, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true }); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41037980-3'); SON DAKİKA KONTENJANLAR AÇIKLANDI: 16 PROGRAMA 668 KONTENJAN GTSO Başkanı: “Kelkit Havzasına OSB Kurulmalı” ŞEBİNSİAD'DAN 'BAŞARI BURSU' HAMLESİ! Keneye Karşı 61 Bin 450 Büyükbaş Hayvan İlaçlandı ALUCRA MYO'DA YENİ BÖLÜMLER ÖĞRENCİ ALACAK HATIRLATMA DOZU İÇİN EKİPLER OLUŞTURULACAK AKŞENER GİRESUN'DA “FINDIK 74 LİRA OLMALI” DEDİ GİRESUN İLÖZEL İDARESİ KOKU VE HASTALIKLARI ÖNLEDİ GİRESUN İLÖZEL İDARESİ KOKU VE HASTALIKLARI ÖNLEDİ YENİ VARYANTIN BULAŞTIRICI HIZI YÜKSEK get_weather() get_currency() $(document).ready(function(e) { $(".new_window").attr("target","_blank"); }); $(".after-load").show(); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-156151218-1'); ×
Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR