Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 17:39

KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR'A TAMZARA DOKUMASI

İşinsanı Avutman, Kıbrıs Cumhurbaşkanı Tatar'a Tamzara Dokuması Hediye Etti

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2023 14:38
KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR'A TAMZARA DOKUMASI

KKTC CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANI'NA TAMZARA DOKUMASI VE YÖRESEL ÜRÜNLER HEDİYE EDİLDİ

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Aydın Burgul başkanlığındaki Kocaeli Girişimci İş Adamları Derneği (KOGİAD) heyetini kabul etti.  Kıbrıs'ta gerçekleşen ziyarette Kocaeli Girişimci İş Adamları Derneği üyesi, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği eski Başkanı hemşehrimiz İlhan Avutman da katıldı. Avutman, ziyarette KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakanı Ünal Üstel  ile Lefkoşa Büyükelçisi  Av. Metin Feyzioğlu'na isimlerinin yazılı olduğu Tamzara Dokuması ile yöresel ürünlerimizin yer aldığı hediye sepeti hediye etti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Aydın Burgul başkanlığındaki Kocaeli Girişimci İş Adamları Derneği'nden (KOGİAD) bir heyeti kabul etti. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Tatar kabulde yaptığı konuşmada başarılı iş insanlarını KKTC’de görmekten dolayı mutluluk duyduğunu belirterek Türkiye’nin her bölgesinden böyle ziyaretlerin olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, KOGİAD heyetini kabulü sırasında yaptığı konuşmasında, başarılı iş insanlarını KKTC’de görmekten dolayı mutluluk duyduğunu belirterek Türkiye’nin her bölgesinden böyle ziyaretlerin olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Ziyaret sonrasında Kocaeli'nde iş hayatını sürdüren hemşehrimiz iş insanı İlhan Avutman da düzenlenen ziyaretlere katılarak KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakanı Ünal Üstel  ile Lefkoşa Büyükelçisi  Av. Metin Feyzioğlu ve KKTC Türk İşadamları Derneği Başkanı Dr. Metin Kızıl ile görüşme fırsatı buldu.  Avutman, ziyaretlerinde Tamzara Dokuması ve yöresel ürünlerin yer aldığı hediye sepetini de hediye etti.

Avutman, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamasında, Biz Türkler kanımızın aktığı toprakları vatan biliriz. İlimizi, İlçemizi Kıbrıs’ta tanıtmak amacıyla Kıbrıs’ta tutmadık el bırakmadık, Kıbrıs’ı adeta yeniden fethettik diyebilirim. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR