Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
27 EYLÜL Salı 03:37

Kılıçkaya Baraj Gölüne 500 bin adet yavru sazan bırakıldı

Kılıçkaya Barajına 500 bin sazan yavrusu bırakıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-08-2022 13:55
Kılıçkaya Baraj Gölüne 500 bin adet yavru sazan bırakıldı

Kılıçkaya Barajına 500 bin sazan yavrusu bırakıldı.

“Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında, Şebinkarahisar ilçesindeki Kılıçkaya Baraj Gölüne 500 bin adet sazan yavrusu bırakıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığımızın su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynakların gelecek nesillere aktarılması için hayata geçirilen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında, Şebinkarahisar ilçesindeki Kılıçkaya Baraj Gölüne 500 bin adet sazan yavrusu bırakıldı.

Giresun ili 2022 yılı balıklandırma programı çerçevesinde Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Yedikır Su Ürünleri Üretim ve Araştırma İstasyonu tarafından üretiliyor.

Tahsis edilen yavru balıklar; İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzde görevli su ürünleri mühendisleri tarafından Kılıçkaya Baraj Gölüne bırakılmıştır. Doğal bir tür olan sazan balıkları, iç bölgelerimizde sıkça tüketilmesi ve adaptasyonda başarılı olması sebebiyle tercih edilmektedir. Proje dâhilinde yürütülen çalışmayla, göletlerimizde balık popülasyonlarının desteklenmesi ve sportif amaçlı balık avcılığının geliştirilmesi suretiyle kırsal turizme de katkı sağlanması hedeflenmektedir. İlimizde daha önceki yıllarda da balıklandırma çalışmaları yapılmış olup ekosistemin canlılığını sürdürmekte olduğu ve yöre halkı tarafından da ilgi ve memnuniyetle karşılandığı görüldü. (Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü - Basın)

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR