Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
05 EKİM Çarşamba 21:02

İŞTE ŞEBİNKARAHİSAR'DAKİ BAL FİYATLARI

Şebinkarahisar Bal Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Altun, bal fiyatlarını belirlediklerini söyledi.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 16-08-2022 10:03
İŞTE ŞEBİNKARAHİSAR'DAKİ BAL FİYATLARI

Şebinkarahisar'da petek bal fiyatları ne kadar, kilogramı kaç liradan satılacak sorularının cevabını ilçemiz Bal Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Altun açıkladı. 

Şebinkarahisar Bal Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Altun, bal fiyatlarını belirlediklerini söyledi.

Şebinkarahisar'da bal fiyatlarını açıklayan Şebinkarahisar Bal Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Altun, gazetemize yaptığı açıklamada arıcılık faaliyetlerinde girdinin yüksek olmasından dolayı fiyatların arttığını ancak üretici ve tüketicileri  memnun etmeye yönelik bir fiyat politikası içerisine girdiklerini bildirdi.

2022 yılı için belirlenen bal fiyatlarını açıklayan Altun, "petek çiçek balının kilogramının 200 TL, süzme çiçek balının kilogramının 230 TL, Karakovan Çiçek Balının ise kilogram fiyatını 300 TL olarak belirledik. Fiyatlarımız hem üreticilerimize hem de tüketicilerimize hayırlı olsun." dedi.

Hem üreticiyi, hem de tüketiciyi memnun edecek şekilde bal fiyatlarını belirlemeye çalıştıklarını aktaran Başkan Altun, "Birlik olarak 170 üyemiz, yaklaşık 10 bin kovanla arı ürünleri üretim faaliyetlerini gerçekleştirdik. Arıcılar olarak temel amacımız şifa kaynağı olan balı, yaylalarımızda doğal olarak üretip tüketiciye sunmaktır." dedi. 

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR