Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:51

İşletmelere ek destek talebi

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, açıklanan 8 bin 500 lira net asgari ücretin hayırlı olmasını temenni ederek, “Üretim gücümüzün ve istihdamın sürdürülebilir olması adına işletmelerimize ilave destek sağlanmasını talep ediyoruz” dedi.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-12-2022 14:45
İşletmelere ek destek talebi

Çakırmelikoğlu, yaptığı açıklamada, istihdamın sürdürülebilir olması adına işletmelere ilave destek sağlanmasının şart olduğunu ifade ederek, istihdam teşvik süresinin de bir yıl daha uzatılmasını istedi.

Koronavirüs salgını gerekçesiyle ekonominin ayakta kalabilmesi, istihdamın yükseltilmesi adına uygulamaya alınan ilave istihdam teşvikinin de ay sonu itibariyle sona erdiğini hatırlatan Çakırmelikoğlu, “Pandeminin ardından yaşanan ekonomik çalkantı sürecinin etkilerinin devam ettiği günümüzde ilave istihdam teşviki süresi en az bir yıl daha uzatılmalıdır” talebinde bulundu.

Çakırmelikoğlu, şunları kaydetti:

 “İstihdamın korunması ve artırılması kapsamında işverenlere prim ve vergi desteğini düzenleyen ilave istihdam teşviki süresi 31 Aralık 2022 tarihinde son bulmaktadır. Bu teşvik ile bir önceki yılın ortalama sigortalı sayısına ilave istihdam edilenler için sağlanan prim desteği uygulaması bulunmaktadır. Dolayısıyla mevcut istihdamın korunması ve ilave istihdam açısından teşvik süresi 2023 yıl sonuna kadar uzatılmalıdır.”

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR