Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 ŞUBAT Pazartesi 22:06

İl Genel Meclis Üyesi CHP'li Yılmaz'dan Pınarlar tüneli eleştirisi!

CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, 20 yıllık AK Parti iktidarının Giresun’un hiçbir sorununu çözemediğini ileri sürerek Pınarlar Tüneli’ni de unutturmayacaklarını söyledi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2022 12:27
İl Genel Meclis Üyesi CHP'li Yılmaz'dan Pınarlar tüneli eleştirisi!

Meclisin Aralık ayı toplantısında konuşan CHP’li Mehmet Yılmaz, Şebinkarahisar - Giresun bağlantısında en az Eğribel Tüneli kadar önemi olan Pınarlar Tünelinden ses çıkmadığını belirterek AK Parti iktidarı döneminde demiryolu mücadelesinin kaybedildiğini, Tirebolu-Torul yolu projesinin akıbetinin bilinmediğini ve Güney Çevre Yolu projesinin unutulmaya yüz tuttuğunu da sözlerine ekledi.

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, Meclisin Aralık ayı oturumunun ilk gününde yaptığı konuşmasında Ak Parti'yi eleştirdi.

20 yıllık AK Parti iktidarının Giresun’u şehir tabelalı, 28 plakalı köye çevirdiğini ifade eden Yılmaz iktidarın havanda su dövdüğünü de ileri sürerek, Pınarlar tünelinin ortada olmadığını, Güney Çevre Yolu’nun unutturulmaya çalışıldığını, 12 yıldır Kültür Merkezinin yapılamadığını da söyleyerek şöyle konuştu: "Yapılana kadar susmayacağımız, bir diğer stratejik bağlantımızın yani Giresun-Dereli-Şebinkarahisar-Sivas ve Mersin Limanına bizi bağlayan yolun Eğribel’den sonra en önemli tüneli olan Pınarlar tüneli var. Onu da unutturmayacağız.”

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR