Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 16:50

İÇSULARDAKİ BALIKÇILIĞA EK DESTEK

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından deniz ve içsularda avcılık faaliyeti yürüten küçük ölçekli balıkçılara destekleme ödemesinin gerçekleşmesi için Küçük Ölçekli Balıkçılığın Desteklemesi Tebliği 13 Ocak 2023 tarihli Resmi Gazete 'de yayımlandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2023 13:32
İÇSULARDAKİ BALIKÇILIĞA EK DESTEK

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada "Denizlerde avcılık yapan 12 metre altı ve içsularımızdaki tüm balıkçı teknelerin dâhil olduğu bu desteklemede, gemi boylarına göre birim destekleme tutarları geçen yıla göre yüzde 240 ila yüzde 314 oranında artırıldı. Birim destekleme tutarları en düşük 3 bin 500 TL, en yüksek ise 6 bin TL olacak şekilde düzenlendi." denildi.

"Balıkçılığa Kadın Eli Değecek"

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından "Balıkçılığa Kadın Eli Değecek" mottosuyla balıkçı gemisi sahibi veya ortağı olan kadın balıkçılara da yüzde 25 ek destek uygulaması da bu yıl ilk defa hayata geçirildiği aktarıldı.

Diğer yandan yine balıkçılara yapılacak destekleme ödemeleri ile ilgili takvim ise ilerleyen günlerde Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından web sitesi, sosyal medya ve basın yayın organları aracılığıyla sektör paydaşlarıyla paylaşılacağı bildirildi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR