Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 17:54

Hibe edilen greyder için kurban kesildi

Giresun İl Özel İdaresi Makina ve Araç Parkına Yeni Araçlar Alındı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-01-2023 13:27
Hibe edilen greyder için kurban kesildi

Giresun İl Özel İdaresi envanterine yeni katılan greyder düzenlenen törenle teslim edildi. Greyder için Hükümet Konağı önünde kurban kesildi.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarların İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaretleri esnasında talep ettikleri greyder, Kaymakam  Alay Yazıcı'nın da katıldığı törenle İlçe Özel İdareye teslim edildi.

Giresun İl Özel İdaresi envanterine katılan yeni araçların teslim töreni düzenlendi.

Yetkililer tarafından araçlarla ilgili verilen bilgilere göre; 22 Ağustos 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen sel afeti sonrasında oluşan yol hasarlarının giderilmesi çalışmalarında makine parkının eski ve iş görmede yetersizliğinden dolayı iş makinalarının gençleştirilmesi çalışmalarına başlanıldığı ve 2021 yılında toplam 8 adet araç ve iş makinasının 8.194.345,00 TL’ye alındığı ve hizmete sunulduğu aktarıldı. Akabinde araç ve iş makinalarının gençleştirilmesi çalışmalarına 2022 yılında da devam edildiği ve bu kapsamda: 6 adet Ekskavatör 9 adet Greyder,2 adet Tuzlama Makinası,1 adet Beko loder (Kazıcı Yükleyici),1 adet Silindir, 4 adet Kamyon ,1 adet Kazıcı, 4 adet Camlıvan 3 adet Kamyonet olmak üzere toplam 72.257.351,68 TL yatırım yapıldığı belirtildi.

Vali Enver Ünlü, yatırımlarla ilgili olarak “Kalite, etkinlik ve verimlilik. Değerli hemşehrilerimize daha nitelikli hizmet sunabilmek için İl Özel İdaremiz makine parkını gençleştirip ve güçlendirerek son 1 yılda; 72.257.351 TL yatırım yaptık. Hayırlı uğurlu olsun.” paylaşımında bulundu. İl Özel İdaresi envanterine katılan 5 adet greyder; Bulancak, Dereli, Espiye Görele ve Şebinkarahisar ilçelerine tahsis edildi. Vali Ünlü, iş makinalarının ilçelere teslimi ile ilgili olarak “İl Özel İdaremiz envanterine kazandırdığımız 5 greyderimizi ilçelerimize teslim ettik. ‘Bulancak-Dereli-Espiye-Görele-Şebinkarahisar’ Kazasız belasız nice hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR