Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 EKİM Perşembe 20:57

Hava Değişimlerine ve Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

Sıcak havaların yoğun gittiği Şebinkarahisar’da yağışlı havalar Eylül ayında geri dönüyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2022 12:32
Hava Değişimlerine ve Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

Kavurucu yaz sıcakların hüküm sürdüğü Şebinkarahisar’da 3 Eylül Cumartesi günü etkili sağanak yağışların devam edebileceği öngörülürken Meteoroloji Genel Müdürlüğü de zaman zaman vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamalara göre; Halen ülkemizin doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ilâ 6 derece üzerinde, batı kesimlerinde ise mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, 5 Eylül Pazartesi gününden itibaren düşmeye başlayacağı, önümüzdeki hafta sonuna kadar kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 5 ilâ 7 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Oluşabilecek etkili yağışlara karşı vatandaşların uyarıları takip etmesi istenirken, sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzlukların yaşanabileceği de anımsatılıyor.

Yağışlar sonucu oluşabilecek; ani sel, su baskını, yıldırım, kısa süreli kuvvetli rüzgar ve fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR