Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
06 EKİM Perşembe 19:41

GİRESUNLULAR AFYONKARAHİSAR’DA

Büyük Taarruzun 100. yıldönümü dolayısıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, Afyon İscehisar Doğanlar köyünde bulunan Giresunlular Şehitliğinde anma programı düzenlendi.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 30-08-2022 13:45
GİRESUNLULAR AFYONKARAHİSAR’DA

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 100. yıl dönümü nedeniyle Afyonkarahisar İscehisar Doğanlar Köyü’ndeki Giresun Şehitliği anma törenine, binlerce Giresunlu katıldı. Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği de anma etkinliklerine yoğun katılımla  programda yerini aldı.

26-30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Afyonkarahisar 20. Uluslararası Zafer Festivali’ne davet üzerine katılan çok sayıda Giresunlu katıldı. Afyonkarahisar Giresunlular Şehitliği'nde düzenlenen programa katılan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlk Kolları üyeleri de  anma programı öncesinde Ankara'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'i ziyaret etti.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, anma programıyla ilgili yaptığı konuşmada, “Her yıl olduğu gibi bu sene de sizleri ağırlamaktan son derece mutluyuz. Giresun Belediye Başkan Yardımcımız da bizlerle birlikte. Biliyorsunuz, Giresun’la kardeş şehiriz. Zafer Haftası’na göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Zafer Halk Yürüyüşü’ne katılan ve daha sonra Zafer Meydanı’na ulaşan Belediye Konservatuvarı Halk Oyunları ekibinin oynadığı oyunlar ve sergilediği performansla katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı, yöre kültürümüzü en iyi şekilde temsil etti.

Tarihi onur ve gurur dolu yerleri gezerek şehitlerimizin ruhuna dua okuyan Giresunlular, son olarak meşaleler ile birlikte şehitlerimiz anısına yürüyüş yaptı.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR