Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 17:49

Gençlik Kolları Bursiyer Öğrencilerle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

​​​​​​​Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları tarafından her yıl düzenlenen kahvaltı programında dernekten burs alan Şebinkarahisarlı öğrencilerle bir araya geldiler.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2022 10:40
Gençlik Kolları Bursiyer Öğrencilerle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları tarafından düzenlenen etkinlikte Dernek tarafından burs desteği sağlanan öğrencilerle 17 Aralık Cumartesi günü kahvaltı programı düzenlendi.

İstanbul'da eğitim hayatına devam eden Şebinkarahisarlı üniversite öğrencileri için iş insanlarının desteği ile burs desteği veren Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği'nin Gençlik Kollarının organize ettiği etkinlikte Kadıköy Moda Spor Kulübünde önce kahvaltı yapıldı. Ardından kemençe eşliğinde horonlar oynayan öğrenciler doyasıya eğlendi.

Etkinliğe Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcıları Selim Çiftci, Ramazan Satıcı, Gençlik Kolları Başkanı Binnaz Kılıç, Giresun Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Osman Faruk Harmanşa ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte ayrıca Tufan Turizm sponsorluğu ile çekilişle 6 kişiye Şebinkarahisar otobüs bileti hediye edildi.

Her yıl geleneksel olarak bursiyer öğrencilerle kahvaltı programını gerçekleştirdiklerini aktaran Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları Başkanı Binnaz Kılıç etkinlikte derneğin bu yıl İstanbul'da 135 bursiyeri olduğunu belirterek İstanbul'daki üniversiteli genç hemşehrilerimizle tanışıp kaynaştıklarını bildirdi.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği olarak gençlerin yanında olduklarını anımsatan Başkan Kılıç, Yeni Şebinkarahisar'a yaptığı açıklamada "Şebinkarahisar'ın her zaman, her alanda önemli insanlar yetiştirdiğini, yetiştirdiği önemli insanlarla bilindiğini, gençlerimizden çok ümitli olduğumuzu, hepsinin çok iyi yerlere geleceğine inandığımızı ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği olarak gençlerimizin maddi manevi her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha ilettik." dedi.

Kılıç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği olarak üniversite okumak için İstanbul'a gelen öğrencilerin çalacağı ilk kapı olmaya çalışıyoruz. Gençler bizim için çok kıymetli, her zaman yanlarındayız. Onlardan tek beklentimiz okuyup iyi yerlere gelmeleri ve Şebinkarahisar'ımızı unutmamaları. Her zaman memleketimiz için de hizmet etmeye devam etmeleri. Gençlere çok değer veren her zaman yanımızda olan bir başkanımız ve yönetimiz olduğu için de çok şanslıyız. Mehmet Şimşek Başkanımıza ve kıymetli yönetimine ayrıca her sene olduğu gibi bu sene de burs havuzumuza destek veren Şebinkarahisarlı tüm hayırsever iş insanlarımıza teşekkür ederiz."

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR