Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
05 EKİM Çarşamba 20:34

Espiye'de de doğalgaz çalışmaları yeniden başladı. Biz ne zaman başlayacağız?

Giresun diğer ilçelerine birer birer doğalgaz verilirken, bir çok belediye de doğalgaz çalışmalarını ilçe genelinde genişletiyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-09-2022 14:01
Espiye'de de doğalgaz çalışmaları yeniden başladı. Biz ne zaman başlayacağız?

Espiye Belediyesi doğalgaz çalışmalarına yeniden başlayarak 3 kepçe, 2 kamyon, 10 personeli ile çalışmalarını sürdürüyor.

"Şebinkarahisarlı yıllardır doğalgaz talebinde bulunurken, önce kulak erdi edildi, şimdi ise ne yazık ki diğer ilçelerden geriye atıldı. Çevre ilçelerin yanı sıra Giresun'un büyük küçük bir çok ilçesi evinde doğalgaz kullanımına başladı. Şebinkarahisarlı ise çetin geçen kış şartlarında 1 tonu 8 bin liraya yaklaşan kömürü nasıl alacağını düşünüyor."

Espiye Belediyesi ile Aksa Doğalgaz işbirliğiyle yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Mustafa Karadere, İlçemize doğal gazı getirmek için kaldığımız yerden, belediyemizin destekleri ile yeniden başlıyoruz. İlk etapta Merkez mahallemizin tamamında yapılacak olan altyapı çalışmaları en yakın zamanda diğer bölgelerimizde de tamamlanacak. Yapılacak her güzel hizmet ve çalışma İlçemize kalıcı bir değer katacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor Espiye’mize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR