Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
01 ARALIK Perşembe 10:13

Eğribel tünelinin tek tüpten yeniden ulaşıma açılıyor. İşte tarih!

AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk, Eğribel tünelinin geçen kış olduğu gibi bu yıl da tek tüple hizmete devam edeceğini açıkladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-11-2022 14:06
Eğribel tünelinin tek tüpten yeniden ulaşıma açılıyor. İşte tarih!

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, kasım sonu itibarıyla Eğribel tünelinin bir tüpünün yeniden trafiğe açılacağını bildirdi.

KASIM SONUNDA TEP TÜP ULAŞIMA AÇILIYOR

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Kasım ayı sonu itibariyle Eğribel Tüneli’nin tek tüpten tekrar trafiğe açılacağını bildirdi.

Tünelin sağ tüpünün kış şartlarında güvenli geçiş sağlamak amacıyla geçici olarak trafiğe açıldığını ancak sol tüp çalışmalarının sağlıklı yürütülmesi amacıyla kış bitiminde tekrar trafiğe kapatıldığını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti: "Bu yıl da kış aylarında Eğribel geçidini kullanacak vatandaşlarımızın kar, tipi ve fırtına nedeniyle yolda kalma sorununu ortadan kaldırmak amacıyla kasım ayı sonu itibarıyla tünelin sağ tüpü tekrar trafiğe açılacak. Eğribel tünelinin tamamı ise çevre bağlantı yollarıyla birlikte 2023 yılının mayıs ayına kadar hizmete açılmış olacak. Çalışmalar bu amaçla aralıksız devam etmektedir."

ÇİFT TÜP: MAYIS 2023'TE TRAFİĞE AÇILACAK

Yaklaşan kış aylarında Eğribel Geçidi’ni kullanacak vatandaşların sıkıntı yaşamaması için Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Öztürk, "Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde, Eğribel Tüneli’nin sağ tüpü kış şartlarında güvenli geçiş sağlamak amacıyla geçici olarak trafiğe açılmış ancak, sol tüp çalışmalarının sağlıklı yürütülmesi amacıyla kış bitiminde tekrar trafiğe kapatılmıştı. Bu yıl da kış aylarında Eğribel Geçidi’ni kullanacak olan vatandaşlarımızın kar, tipi ve fırtına nedeniyle yolda kalma sorununu ortadan kaldırmak amacıyla Kasım ayı sonu itibariyle tünelin sağ tüpü tekrar trafiğe açılacak. Eğribel Tüneli’nin tamamı ise çevre bağlantı yollarıyla birlikte 2023 yılının Mayıs ayına kadar hizmete açılmış olacak. Çalışmalar bu amaçla aralıksız devam etmektedir." dedi.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR