Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
01 ARALIK Perşembe 10:53

DOĞU KARADENİZ’İN EN BÜYÜK KİTAP FUARI GİRESUN’DA AÇILIYOR

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek kitap fuarı 22 Ekim - 30 Ekim tarihleri arasında Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde olup; 9 gün boyunca 10:00 - 20:00 saatleri arasında vatandaşlarımıza hizmet verecek.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 18-10-2022 12:15
DOĞU KARADENİZ’İN EN BÜYÜK KİTAP FUARI GİRESUN’DA AÇILIYOR

Fuarda edebiyat ve düşünce dünyasında yer alan birbirinden seçkin yazarlar ve yayınevleri Giresunlu kitapseverlerle buluşacak.

Fuara Giresun’un kültür ve sanat hayatına katkı veren Giresunlu yazarlar da okurlarıyla buluşacak. Fuar boyunca Giresun’daki tüm öğrencilerin fuarı ziyareti bekleniyor.

Önümüzdeki yıl Cumhuriyetimizin 100. yılı olması nedeniyle ‘Cumhuriyet’ mottosu ile düzenlenen fuarda ‘Cumhuriyeti Bilgi ile Büyütelim’ ve ‘Geleceği Kitapla Kurmak’ söylemleri kullanılıyor. Bu söylemler ile evlatlarımızın Cumhuriyet hakkında farkındalıklarının artması ve kalplerinde Cumhuriyet coşkusunu tekrar yaşatmak planlanıyor.

Etkinlik takvimi süresince panel, söyleşi ve imza günleri de düzenlenecek olup; Karadeniz’de son yıllarda düzenlenen en yüksek katılımlı kitap fuarı olması bekleniyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan fuara tüm kitapseverleri davet etti.

İnsanlık tarihinin en değerli hazinesinin bilgi olduğunun altını çizen Başkan Şenlikoğlu: “İnsanlar okumayla, bilgi sahibi olmayla kendilerini gerçekleştiriyorlar. Kendilerini zenginleştiriyorlar. Kitap fuarı yapıldığı günden bu yana çok güzel, olumlu dönüşlere şahit olduk. Her zaman kitap fuarına gelenler de memnun bir şekilde Giresun’umuzdan ayrıldılar. Belediye olarak gerçekleştirdiğimiz kitap fuarımızın üçüncüsünü düzenleyecek olmanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz. Kitapların büyülü dünyasında kaybolacağımız muhteşem bir kitap festivalinin hazırlıklarını tamamlamış bulunuyoruz. Okuma aşkı taşıyan her insanımız kitaplarla dolu dolu bir 10 gün geçirecek. Fuarımızda her gün farklı yazarlarımız imza ve söyleşi düzenleyecek. Burada sadece kitap değil yazarlarımızın da imza günü var. Geçtiğimiz yılki fuarımızı 56 bini aşkın kitapsever ziyaret etmişti. Bu da şehrimizin kitaba ve okumaya vermiş olduğu değeri ve önemi ortaya koyuyor. Bu kez de aynı yoğunluğun oluşmasını bekliyoruz.” dedi.

Giresun Kitap Fuarı belediyenin yakın zamanda kullanımına aldığı eski gümrük binasındaki Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR