Yeni Şebinkarahisar Gazetesi
HV
02 ŞUBAT Perşembe 18:07

DERECEYE GİREMESELER DE ALKIŞI HAKETTİLER

Okullar Arası Gençler Kros Bölge Yarışması Malatya'da Yapıldı

SPOR
Giriş Tarihi : 10-01-2023 13:21
DERECEYE GİREMESELER DE ALKIŞI HAKETTİLER

Okullar Arası Gençler Kros Bölge Yarışması yapıldı. 17 ilden 500 sporcunun katılımıyla Atletizm Kompleksinin yanında bulunan kros parkurunda yapılan müsabakalara 17 ilden yaklaşık 500 sporcu katıldı. Yarışmaya Şebinkarahisar'dan Melikesu Karakurt, Kadriye Bulduk, Elif Mürtaza, Ravza Sultan Bilgiç, Aslınur Avcı ve Ravza Hancı katılırken, Elif Beyoğlu ve Bektaş Beyoğlu da turnuvada sporcularımıza eşlik etti.

Genç kızlar, yıldız kızlar, genç erkekler ve yıldız erkekler kategorilerinde mücadele eden sporcular, 2 ila 5 bin metre arasında değişen parkurlarda derece için ter döktü.

Yarışmaya Genç Kızlar kategorisinde katılan Şebinkarahisar Yatılı Bölge Ortaokulu Yıldız Kız Kros Takımı dereceye giremezken, ilk kez katıldıkları turnuvada büyük başarı göstermesi gelecek yıllar için ümit verdi.

5 Ocak 2023 tarihinde düzenlenen yarışlar sonucunda dereceye giren takımlar 15 Şubat’ta Eskişehir’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Diğer yandan Dereli-Yavuz Kemal İmam Hatip Ortaokulu sporcuları ise yıldız erkekler kategorisinde grup 3.'sü olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Ahmet YelesAhmet Yeles

Ahmet Yeles

YORUMLAR